Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell rizskoch-ot...

Hogyan kell rizskoch-ot csinálni? Van jól bevált receptetek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szakácskönyv szerint 20 deka rizsből picit megsózott 8 deci tejjel tejberizst főzöl, a végén bele 6 deka cukor. Ha kihűlt, 3 tojás sárgáját, 3 deka vajat, vaníliás cukrot, 4 deka cukrot, reszelt citromhéjat összekeversz, és ezt belekevered, lehet áztatott mazsolát is, majd óvatosan hozzáadod a tojások felvert habját. Forró sütőben kivajazott, morzsázott tepsiben (vagy sütőpapír, akkor nem nehéz elmosogatni)kb 20-30 perc alatt pirosra sütöd. Egyszerű, gyors. Málnaszörppel lehet tálalni vagy csokiöntettel.
2009. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Mindjárt ki is próbálom.
2009. máj. 23. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen van!!! Pont tegnapelött csináltam.

1l tej + 2dl víz

30dkg rizs

1 cs vaníliás cukor

1 cs mazsola

6 db tojássárgája+fehérje

2 ek liszt

fél cs sütőpor

kb. 8 ek cukor

ízlés szerintigyümölcs

citromhéj



A tejben+ vízben megfőzöm a rizst beleteszem a cukrot vaníliás cukrot és a mazsolát majd hagyom kihűlni.

Közben a tojásokat szétválasztom a sárgáját elkeverem a lisztel sütőporral és a reszelt citromhéjjal és hozzákeverem a tejberizshez. A fehérjéből kemény habot verek és óvatos ezt is a többihez adom. Egy közepes tepsit vajjal kikenek zsemlemorzsával megszórom és a rizs felét bele öntöm így pakolom rá a gyümölcsöt pl. eper szeder cseresznye akármi arra figyelve ha savanyú gyümit használok akkor szórok rá egy kis porcukrot és rá öntöm a maradék rizst. Ha nem akarjuk hogy a gyümi nagyon elsüllyedjen akkor egy kanál lisztbe átforgatva pakoljuk a rizsbe. Közepes lángon addíg sütöm míg szép piros lessz a teteje. Lekvárral porcukorral tálaljuk.



Remélem segítettem a receptel nekem bevált de lehet hogy másé jobban fog tetszeni. Szerintem próbáld ki. Sok sikert



Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-12 15:01



A múltkori kérdésből egy válasz!

2009. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik ez a második recept.Köszike.
2009. máj. 23. 14:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló.Éppen most lett kész a te általad írt rizskoch. Szuper finom lett. Még egyszer köszi a receptet. :))
2009. máj. 23. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!