Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha a túrótorta lapjaira, a...

Ha a túrótorta lapjaira, a túró alá banánt rakok, díszíteni pedig meggyel fogok, akkor nem lesz rossz íze? Vagy nem túlzás rá 2 fajta gyümölcs?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 20:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Túró+tejszinhab+cukor, van. cukor ízlés szerint+ zselatin (+ha gondolod citromhéj). Én ezt a krémet szoktam csinálni és imádja a család
2012. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De am nem a zacskos hanem a kockának csomagolt túrót szoktam venni mert az nem darabos hanem jó krémes
2012. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ok,köszönöm! Azt hiszem most már mindent tudok,hogy elkészítsem a túrótortát! :) Aztán majd megírom,hogy hogy sikerült. :)
2012. jan. 20. 23:27
 14/16 anonim ***** válasza:

túrót felhasználás előtt vagy törd át szitán, vagy nagyon tiszta húsdarálón darál át (én ezen szoktam, igaz húst sose daráltam még vele), ill. előbb csináld meg a túrós krém alapot a zselatinnal, majd ezt lazítsd tejszínhabbal óvatosan, zselatin + fixáló nem kell, de vigyázz, ahogy egyik hozzászóló írta, gyorsan behúz a krém, azaz köt a zselatin

aztán, nem tudom, hogy akarod díszíteni a tortát marcipán szívvel, de a marcipán ha bármilyen tejszínkrémmel érintkezik, bevizesedik, elázik,

illetve, a meggy, főleg ha befőtt, könnyen levet ereszthet maga alá, "udvara lesz", ez is ronthat a torta esztétikáján, ezt elkerülheted úgy, hogy a lecsöpögtetett, nem kinyomkodott meggyet vastag réteg kristálycukron (nem -ban) tárolod a felhasználás előtti nap

2012. jan. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor szerintem nem rakok rá marcipánt. Úgyis gondba voltam vele,hogy milyen is legyen a díszítés... Így könnyebb lesz. Bár most meg kiderült,hogy a barátomnak citrommal vagy naranccsal az igazi a túrótorta...
2012. jan. 21. 09:50
 16/16 anonim ***** válasza:
hát akkor csináld meg a tortát és a tetejét rakd ki citrom és narancskarikákkal és öntsd fel átlátszó zselével
2012. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!