Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit sussek a cukros nagymamamn...

Mit sussek a cukros nagymamamnak 70. szulinapjara?

Figyelt kérdés
Magas a cukra, inzulinoznia meg nem kell, de figyelnie kell ra erosen. A gond az hogy cukorpotlo porra most nagyon nem tellik. Tehat olyan torta/suti kene, amibe lehet sok gyertyat szurni es minimalis a cukortartalma. (vagy lehet edeskevel csinalni) Letezik ilyen?
2012. jan. 26. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__25..


Ez az én kérdésem, a linkben lévő receptek jórészénél úgy néztem hogy helyetteíthető a cukor folyékony édeskével.

2012. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezekkel csak az a bajom, hogy ha nincs penzem potlora, akkor valoszinuleg nyirfacukorra se lesz. Meg mindig nincs olyan recept, ajol edesito cseppekkel! potolni lehetne a cukrot. Alapbol egy tortaban nem cserelnem szimplan fel a 20 dkg cukrot par csepp edeskere, mivel szetesne.
2012. jan. 26. 18:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Akármilyen piskóta-alapú tortát sütsz, rengeteg cukrot (édeskét) kíván.

Süss inkább neki egy tortaformában rizskoch-ot, az édeskét neylon zacsiban húsklopfoló síma végével törd össze, és főzd bele. Ha kisült, vízszintben szeld ketté, az alsó részt szórd meg dióval, fahéjjal, majd pakolj rá kimagozott, kicsavart megggyel. A süti tetejét ráhelyezve, azt díszítsd még fel gyümivel, és egy kis tejszínnel. Akkor már nem lesz annyira édes.

2012. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Cass90 ***** válasza:

Mi folyékony édesítőt használunk - sokkal kevesebb kell bele, mint cukorból + sokáig elég, ergo ha veszel egy flakonnal (vagy nem tudom felétek milyen típus van) sokáig elég. A nyírfa/nádcukrot én is nagyon drágának találom...


Egyébként nekem valamilyen túrós vagy pudingos süti lenne a tippem. Ezeknél abszolút nem gond ha nem cukorral készíted. Mi a palacsintába/túrós rétesbe való tölteléket így készítjük:

- natúr túró (2x 200g-osat szoktunk venni, de lehet nagyobb adagban is)

- tejföl (attól függ milyen állagú tölteléket akarsz)

- édesítő

- 1 citrom reszelt héja

- 1 tojás sárgája

- fahéj (én szeretem sok fahéjjal)

- mazsola - ha szeretitek

- de kicsi mézet is lehet bele tenni ha van otthon

2012. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen en is ebbe az iranyba mennek, mondjuk palacsinta tesztaval, mert ugye abba is jo a cseppes edeske. Koszi a valaszt!
2012. jan. 26. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Előtted írják a fahéjat. Bár nem teljesen igazolt, de állítólag jó hatással van a kettes típusú cukorra.
2012. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!