Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű tortadíszítő...

Milyen egyszerű tortadíszítő anyagokat tudtok, amit magatok csináltok?

Figyelt kérdés
Én vajból, kakaóból, lisztből, rumból és cukorból szoktam egy masszát csinálni, amit zsákba töltök és azzal díszítek. Szeretnék tortát sütni, de szeretnék valami mással is dísziteni. Az ilyen tejszínes díszítés kizárva. Tudnátok valami egyszerű krémet ajánlani, amivel díszíteni lehet?
2012. febr. 4. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

csokit olvassz fel.csinálj sütőpapirból tölcsért,töltsd bele a csokit,vágd ki az alját,és s.papirra nyomj ki formákat/alakokat,és amikor megdermedt,akkor óvetosan (esetled egy késsel nyúlj alá) szedd fel és már rakhatod is a tortára.


amikor a tölcsér alját kivágod akkor inkább csak picit vágj ki,mert azon még tudsz változtatni-viszont ha sokat vágsz akkor lehet,hogy nem tudsz vele már formázni.

2012. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja,és ezt inkább étcsokiból csináld
2012. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

25 dkg Rama + 25 dkg porcukor habosra keverve zsákba töltve vagy a mézeskalácsra meg ezzel szoktam "írni": 1 tojás fehérje, 15-20 dkg porcukor, 3-4 csepp ecet összekeverve, zsákba töltve.

Úgy is szoktam, ha a tortát bevontam krémmel v mázzal kivágott figurát v kiszúróformát körbeszórok tortadarával v cukorgyönggyel.

2012. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket! Jöhetnek még. :) Azon gondolkodtam, hogy kókuszreszeléket, vajat, meg egy kis aromát összekeverek és ilyet is teszek rá. :)
2012. febr. 4. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:

reszelt ét csoki -és reszelt narancs héj keveréke,

apróra vágott piritott dió

2012. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nagyon szép a sablonnal való lehintés is. kivágsz kartonból egy mintát, és azt a torta folé helyezed. világosra kakaóport, vagy csokidarát, sötétre porcukrot, vagy kókuszreszeléket lehet szórni, de több más ötlet is lehet.

láttam már olyant is, hogy csak egy villát tettek rá, és arra szórták körbe a kakaót. a fehér tortán a villa teljes mintázatban pompázott a rászórt kakaó után fehéren...

2012. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában én a tojás fehérjés cukormázat használom, vagy ha ét csokival vonom a tortát akkor fehér csokival festek rá ecsettel, vagy fordítva.

Olyat is szoktam hogy csak simán az bevonó csoki ellenkező színével amikor még mind a kettő lágy kivágott zacskó segítségével vékony vonalakat húzok, majd gyorsan hogy ne kezdjen megkötni hústűvel, össze-vissza bele húzogatok, így szép márványos lesz.


Most barátnőm kisfiának sütök tortát, és úgy fogom díszíteni hogy azzal a krémmel vonom be, amivel töltöm.

Külön sütök egy kis tepsiben piskóta tekercsnek való vékony piskóta lapot, fehéret is, barnát is és maci alaku szaggatóval kiszaggatom a megsült piskótát.

Csinálok fehérjéből cukor mázat elfelezem az egyik felbe keverek egy kevés kakaó port hogy barna legyen.

A macikat az ellenkező színű mázzal "felöltöztetem", megrajzolom a pólót szájat, szemet és ezeket a macikat a krémbe nyomva a tetejére és az oldalára teszem. :)

2012. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!