Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki írna nekem olyan...

Valaki írna nekem olyan sárgatúró receptet amibe normális tehén túrót is kell rakni?

Figyelt kérdés
Anyós így csinálja de sajna bekerült a kórházba :( Meg akarom lepni :) Ezért nemtom megkérdezni :) Köszi a válaszokat :) Elég ha linket küldtök :)

2012. ápr. 4. 21:48
 1/9 anonim válasza:
42%
2012. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elsö válaszoló!!!! OLvasd már el, MIT akar a kérdezö. Ugyanis amit te belinkeltél, ott egyik receptben sincs túró, mind tejböl és tojásból készül.


A kérdezönek: Sajnos nem tudok segiteni, nem ismerem a receptet

2012. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
42%
Akkor lehet használni a googlet.. nemigaz hogy ennyire idióták manapság az emberek úristen...
2012. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyen receptet NEM lehet a google-val találni, azért itt keresi a kérdezö. Ne légy már ennyire h ülye, hogy nem tudod felfogni!!!!!!!!!!
2012. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

[link]


Ebben van túró.

És ezzel cáfolom azt, hogy nem lehet google-el találni...

2012. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


én is google-lal találtam

2012. ápr. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sárgatúró... nem hallottam még így ezt a nevet, de van egy sejtésem. :D A fenti linkeket meglesve hasonló, mint amit én ismerek. Azaz...


- Túró

- Joghurt

- Szőlőcukor/vagy méz - mézzel lötykösebb lesz, és az íze is más

- Tojássárgája

- Reszelt citrom héja...

- vaníliarúd/vaníliás cukor/aroma

- (mazsola)


Mennyiségek: eeh? Mindig csak ízlés szerint összeplatykantom őket. :)


De találomra:

- fél kilónyi túróhoz 1 nagyobb pohár joghurt (a szimpla tejesnél mindenképp finomabb)

- az édesítőt tényleg ízlés szerint, mert van aki nagyon édesszájú, aztán 2342 kilogrammal szereti.

- 1 egész citrom reszelt héja biztos kell

- valamennyi tojás sárgája... pl. 2; meg egy kis vanília

- ízlés szerint mazsolával is el lehet keverni.


Aztán olyat is lehet csinálni, hogy a tojásfehérjét felvered szőlőcukorral, elkevered a fentiekkel, tepsibe vele, megsütöd, és ... whhooaaaah. Éhes lettem.

2012. ápr. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Jól össze vitatkoztatok :( de én tényleg nem találtam így! Köszönöm annak aki talált! Itt szabolcs megyében sárgatúrónak hívják utolsó :)
2012. ápr. 5. 16:14
 9/9 anonim válasza:
#7. vagyok: valószínűleg máshol is, én csak szimplán nem vagyok tisztában az ételek "nevével" úgy általában. :) Sajnos ritkán van alkalmam a szakácskönyvet bújni (pedig 3 polcnyi van).
2012. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!