Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Friss laktózos vagyok. Imádom...

Friss laktózos vagyok. Imádom a cibattát-hagymás kenyeret. Megnyugtatnátok, hogy nem tejben kelesztik az élesztőt? Tartalmazhat tejszármazékot?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyu, ezt nem kell ennyire szívbajosan venni.


Mostohaöcsém babakora óta laktózos, de a tejen kívül (az laktózmentes) semmi baja nem lesz - jó, kivéve, ha extrém sokat eszik belőle. Eszi a házi tejjel készített pudingot, tejszínes gyümilevest, sütiket, tejcsokit.

2012. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én csak vizes zsömlét eszem mióta tudom, és mult héten ettem egy kiflit, mert nem volt vizes zsömle. Ne tudd meg 3 napig olyan beteg voltam, hogy alig birtam dolgozni menni.Zéró toleranciám van.
2012. ápr. 6. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha veszel cibattát, akkor kérdezd meg a péket mi van benne. és hasonlóképp járj el minden élelmiszerrel amit vásárolsz. elolvasni mindenről, hogy van e benne laktóz.. egyébként ha jól tudom vizes kovásszal készítik. Üdv: egy laktózos :)
2012. ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezt csinálom általában, de nem merek eltérni a vizes zsömlétől. A kiflire is azt mondták a boltban, hogy ne tejes. Sajnos nem tudják az eladók mit jelent ez. Volt aki a laktóz szót sem ismerte.
2012. ápr. 7. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!