Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyakorlott szakácsok, háziassz...

Gyakorlott szakácsok, háziasszonyok valakinek valami tipp?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet az, hogy albérletben vagyok kényszerülve egészen csütörtökig. Az elkövetkező hétre van 1000 Ft-om, meg egy kis apró 200-300 Ft. Nem vagyok nagy szakács és ebben kérném a segítségeteket: ebből a pénzből milyen kaját tudtok nekem ajánlani, amit el tudnék én is készíteni és elég lenne legalább szerdáig? Van olajom, só, egy kis cukor, majonéz, ketchup, mustár.

Valaki tudna adni valami tippet esetleg?

Előre is köszönöm!


2012. ápr. 21. 20:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

ahogy nagymamám nevezte: cinci leves

víz, ételízesítő, levestészta. olcsó, egyszerű és finom.

vagy olaj, só, cukor, majonéz, ketchup, mustár és más semmi sincs? se kenyér? se liszt? se vaj?

2012. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Rántott leves,vegeta leves, paprikás krumpli, krumplis tészta. Reggelire: mustáros vagy majonézes kenyér, teával.
2012. ápr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

a pénzedből vegyél krumplit, hagymát, száraztéztát, esetleg rizst. valami lecsókolbászra is futja még.

paprikáskruumpli, krumplistészta, krumplifőzelék, sült krumpli kecsappal. a lecsókolbászból pörköltet is csinálhtasz, tésztával vagy rizzsel, vagy főzelékkel.

ki lehet bírni, ne aggódj. és jobb napokat...

2012. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nincs, úgy gondoltam, hogy majd az apróból veszek kenyeret. Csak jó lenne enni valami főtt ennivalót, ami "laktatóbb".
2012. ápr. 21. 20:15
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy adag krumplis tészta,az laktat.
2012. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
a tescóban 128 ft. egy kiló félbarna kenyér. mi is vettünk nem rosszabb, mint a 350-os...nálunk a kenyerespult mellett szeletelő is van, így visszük haza. pirított kenyérnek is kiváló. csak, mint lehetőséget említem, az ára miatt...
2012. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Sajtos-tejfölös tészta.

Tészta 300 Ft 500 g, egy adag 100 g, ha nagyon éhes vagy, akkor 120 g.

Tejföl (nagy) 350 Ft.

Sajt (trappista, a legolcsóbb fajta) 300.

Ha sajtmártást készítesz a tésztához, akkor fél liter tejszínbe reszelj 1-2 gerezd fokhagymát és 30 dkg sajtot, és addig keverd, míg felolvad a sajt - de nem tudom fejből, hogy a tejszín és a sajt kijön-e 700-ból.

Vagy sütőben (héjában) sült krumpli vajjal, esetleg vegyél egy csomag bacont hozzá.

Vagy veszel 600 Ft-ért krumplit, 400-ért egy liter olajat, és sült krumplin élsz ketchuppal.

Sajnos ennyiből több nem jön ki.


Ha van a közelben, akkor Aldiban vagy Lidl-ben vásárolj, esetleg Tescoban, a saját márkás termékek sokkal olcsóbbak, mint a sarki kis közért.

2012. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Veszel kb. fél kg. sertés-májat (ennek kilója 500.- Ft, a fél kg. cca. 250 Ft), abból csinálsz resztelt májat (úgy főzöd meg mint a pörköltet), sós vízben főtt krumplival. A fél kg-ból kb. 3x ehetsz. Hordós aprókáposzta fél kg. = 100 Ft, az jó hozzá savanyúságnak.

A többi pénzedből vehetsz egy csomag száraztésztát, ahogy írták krumplis tésztának, esetleg főzhetsz, vagy süthetsz virslit, mellé hagymás törtkrumplit csinálhatsz köretnek. Ez mellé is jó a káposzta-sali.

2012. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 21. 20:51
 10/20 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mit sikerült kihoznod, ill. ha kell valamiben még törni az agyunkat!
2012. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!