Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » TORTA OSTYA TETŐ SEGITSÉG!...

TORTA OSTYA TETŐ SEGITSÉG! Holnap lesz a kisfiam szülinapja. Csokitorta lesz kívül is csokikrémmel. Vettem egy fotós ostyalapot amit a tetejére rakok. Hogy kell rátenni?

Figyelt kérdés
Még nem merem rátenni félek holnapra beszívja a krém nedvesedik vagy bármi és csúnya lesz. De konkrétabban a kérdésem az, kell valami "speciális eljárás" hozzá vagy csak fogom és ráteszem a krémes torta tetejére? Olyan kemény erős ez a rizs ostyalap, attól félek nem tudom majd szépen vágni. Segítsen valaki főleg olyan aki tapasztalt e téren. Itt valami zseléről ír a torta készítő nem értem [link]
2012. máj. 2. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne is rakd rá ma. A díszítést az utolsó percekre hagyd, így az ostyát is. Nem ördöngösség, ne félj tőle. Illeszd rá, a közepétől kifelé haladva simítsd apró mozdulatokkal. De ne erősen, csak a levegőbuborékokat nyomd ki alóla. Azért szaporán tedd, mert átázhat, és elszakíthatod simítás közben. 10 perc múlva már szépen "ráolvad", homogén lesz. Az ostya szélére - körbe - tegyél habot vagy valamit,ami takarja (és nem engedi, h felkunkorodjon). Boldog szülinapot:)
2012. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hu, köszönöm!

Elég 10 percel elötte? Az NLC-n találtam közben egy topikot ott azt írják 1-2 órával kell elöbb rátenni. Szerinted? Köszi mégegyszer! :)

2012. máj. 2. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg az ostyalap mellett a csomagban találsz hideg tortazselét is. Ezt nem kötelező használnod, azonban a fotóra kenve sokkal fényesebb, csillogóbb lesz a végeredmény. Ha rátetted az ostyalapot, tüntesd el az ostyalap széleit tejszínhabbal, vagy valamilyen friss gyümölccsel.

(Az úgynevezett hideg-zselét, amit gyümölcszselének is neveznek kis tálkában külön is árulják, nem kell sok belőle. Szinte tükör simán fel lehet vinni a felületre és nem vizesedik.)

2012. máj. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi de Angliában vagyok itt nem kaptam zselét az ostyához. Tettem egy pici darabot este a tortára hogy hogyan reagál de semmi nem történt úgy értem nem olvadt el nem vizesedett. (Tejszínes vajas) csoki ganache torta. Kiváncsi leszek délután ünnepelünk még nem tettem rá az ostyát.
2012. máj. 3. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!