Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pogácsa vagy sós süti recept...

Pogácsa vagy sós süti recept élesztő nélkül?

Figyelt kérdés
most vettem észre, hogy amit vettem azt már felhasználtam a multkor.. viszont valami krumplis pogácsát akartam sütni... tud valaki jó receptet? van hozzá minden, liszt, tojás, só, olaj, zsír, cukor, krumpli, tejföl, tej, sütőpor, minden, még a sütővaj van, ami kevés, olyan 15-20 dkg kb. előre is köszi
2012. máj. 8. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


De a jól bevált pogácsa receptedet is csinálhatod sütőporral.Más lesz az eredmény de jó lesz.Én ink sajtos rúdnak szoktam így elkészíteni.

2012. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

10 dkg füstölt szalonna, apróra vágva /ki is hagyható/

2db. tojás /1db. a kenéshez/

20 dkg. zsír

40 dkg. liszt

só ízlés szerint

1 cs. sütőpor

A lisztet a sütőporral elkevered, bele teszed a többi hozzávalót, ujjnyi vastagra kinyújtod,kiszaggatod, és megkened a tetejét a tojással. Előmelegített 180 fokos sütőben 20-25 perc alatt megsütöd.

2012. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sós pogácsa.

50 dkg liszt, 20 dkg olvasztott zsír, 1 tojás, 1/2 ek. só, 1 csom. sütőpor, 2 dl tejföl.

összegyúrni, kiszaggatni,tojással lekenni, forró sütőben megsütni. 25-30 perc.ez omlós lesz, mint a linzertészta.

2012. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sajtot nem írtál. ha van 10 dekányi írok egy egyszerű sajtos rúd receptet.
2012. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!