Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha sütit szeretnék sütni,...

Ha sütit szeretnék sütni, akkor mindegy, hogy por- vagy kristálycukrot használok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A kristálycukor helyett lehet porcukrot használni de porcukor helyett nem lehet kristályt
2012. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2012. máj. 17. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy-két dolog van, amibe feltétlen porcukor kell, de a legtöbb esetben nyugodtan használhatsz kristálycukrot is, csak kicsit tovább kell keverni, vagy hagyni kell feloldódni. Ma már egyre több receptbe divat indokolatlanul is porcukrot írni.
2012. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Igazából túl sok eltérés nem lehet, ha tömegét tekintjük. Szerintem azonos mennyiségű cukornál a kristály többet nyom valamivel.
2012. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak néhány olyan dolog van,amibe nem jó a kristálycukor,csak a porcukor.Ilyenek azok a krémek,amiket nem kell főzni,csak ki kell keverni,mert ott nem biztos,hogy sikerül tökéletesen szétkeverni a cukorszemeket és esetleg ropoghat az ember foga alatt.Piskótánál vagy főzött krémnél viszont nyugodtan használhatsz kristálycukrot is,mert a sütés/főzés során úgyis elolvad.Én a mennyiségeken sem szoktam változtatni és eddig nem volt gondom ebből!
2012. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14:24 a magyar receptekben általában a cukor tömegét adják meg. Azaz ha 20 deka porcukor helyett 20 deka kristálycukrot mérsz ki, az ugyanúgy 20 deka lesz.

De ilyen szintű eltérések amúgy sem okoznak problémát egy receptben sem.

2012. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tésztákba kivétel nélkül mindenhez használhatsz, gyúrt, és kevert tésztákhoz is. Azoknál a krémeknél is, amiket fel kell főzni, mert ugyanúgy elolvad. A többi dolognál, pl. tojáshab, vajkrém, én inkább porcukrot használok, mert ahhoz már tényleg nem éri meg a kristályjal bajlódni, a többihez viszont nyugodtan, hisz sokkal olcsóbb is!
2012. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!