Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha az illetőnek a zserbó a...

Ha az illetőnek a zserbó a kedvenc süteménye, akkor milyen ízű tortát csináltassak neki?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy melyiknek van hasonló íze mint a zserbónak. Megkérdezném tőle, de akkor tuti lebuknék, a meglepetéssel. Azt tudom, hogy a kedvenc sütije a zserbó és bármennyit meg tud enni belőle. Gondoltam az eszterházyra mert az diós, vagy valami rumos diósra.
2012. máj. 29. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálsz zserbóból tortát?
2012. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezed a cukrászt akkor biztos tud valamit ajánlani. Nem kell félni tőlük. Nyugodtan kérdezz, egyeztess. Egyetlen dolgot útál minden cukrász nagyon: Ha nem mondod el h mi a konkrét elképzelésed és neki kell találgatni. Pláne ha a végén neked nem tetszik.

Én simán megcsinálnám hogy egy kerek zserbó, lekvárral és darált dióval körbevonva a tetejére meg ugye csoki

2012. máj. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mert én nem tudok sütni :$ és cukrászdába meg nincs olyan, hogy zserbó torta
2012. máj. 29. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:

a sacher torta hasonlít a legjobban, mert az lekváros+csokis

de kevésbé édes, mint a zserbó (és nem is diós)


az eszterházi diós, de nem csokis, és vajas krémje van, ami néha elég émelyítő, és túl édes szokott lenni


a sacher az esélyes, de az meg túl "snassz", túl egyszerű


Anyukám választott hazára sacher tortát, és otthon nagyot csalódott, hogy "ez sima lekváros, ilyet én is tudok..." :)


a cukrászok tudnak zserbót sütni :)

2012. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

A sacher tortának a tésztája különleges. Sokkal csokisabb, tömörebb mint egy sima piskóta

Am mondtam h beszéld meg a cukrásszal. Lehet h nincs a kínálaton de ha elmondod neki h hogy képzeled el és normális akkor meg tudja neked csinálni. Nem kell félni tőle, ő is csak egy ember. És ha olyan mint én (szintén cukrász :D ) akkor még örülni is fog, mert kihívás.

Mi is sokmindent megcsináltunk gyakorlaton ami elméletileg nem is szerepelt a cuki kínálatában, csak bejött a vevő h ezt és ezt szeretnék aztán megmondta a cukrász h megoldható-e vagy sem

2012. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valóban egy cukrászatnak nincs lehetetlen. egyszerűen, amikor megsütik a zserbót, még a csokimáz előtt kiszabnak egy köralaú formát és azt vonják be a csokimázzal. ezt aztán kedved szerint kérheted marcipándíszekkel, felirattal, amilyent csak el tudsz képzelni.

Ők majd kikalkulálják, hogy ez hány szelet zserbónak felelt meg , plusz a diszítés és aszerint fizetsz.

2012. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"Elnézést, szeretném megkérdezni, hogy zserbót kerek formában tudnék e rendelni? Ha nem, akkor szeletelés nélkül X szeletnyit egyben, oldalról is bevonva csokival? Tortának szeretném a barátomnak."
2012. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! megkérdeztem, és nem tudnak ilyet készíteni. A Vári cukrászdába voltam ami egy elég jó cuki szerintem. Elmondták, hogy milyen tortákat tudnak készíteni és hogyan tudják esetleg bevonni.
2012. jún. 1. 20:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sejtettem, hogy egyszerűen nincs rá kalkulációjuk, csak szeletre.elfelejtettem, hogy a cukrász nem a könyvelésen dolgozik, ahol az alapanyagnormák alapján az árkalkulációt csinálják.

merthogy gyakorlatban nem tudják megcsinálni azt nem hiszem el.

Remélem így is sikeres és boldog lesz az ünnep:)

2012. jún. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!