Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet új krumpliból...

Hogy lehet új krumpliból szilvás gombócot késziteni, hogy jó is legyen?

Figyelt kérdés

A hétvégén vendégeim jönnek, akiknek szilvás gombócot akarnék fözni, és fontos lenne, hogy sikerüljön, más kaja nem jó. De már nincs régi krumplim, az újból meg tudtom szerint nem lehet jót csinálni.

A krumplipor meg a készen kapható gombóc nem jöhet számitásba allergia miatt, csak a házilag készitett.


Ismer valaki olyan trükköt, ami segit? Minden segitséget köszönök elöre is.



2012. máj. 29. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet még kapni a zöldségesnél régi krumplit.
2012. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

pontosan

zöldségesnél, piacon még találni régi krumplit

újból sajnos nem fog menni - legalább is én még semmi olyan praktikát nem hallottam, ami működne :S

2012. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nálunk már sajnos nincs régi, minden üzletet végignéztem.
2012. máj. 29. 21:03
 4/22 anonim ***** válasza:
sehogy
2012. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

A piacon nézd, vagy kérj a szomszédasszonytól, vagy kérd meg a maszek zöldségest, hogy legalább egy kilónyit kotorjon össze az öregből. Biztosan van még neki valamennyi, szerintem hazavitte, beszélj a lelkére, hidd el fog találni otthon annyit, amennyi neked kell.


Panaszkodj neki, hálálkodj, hogy megmenti a becsületed a vendégeid előtt stb. stb. Biztosan fog találni!

2012. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, megpróbálom.
2012. máj. 29. 21:53
 7/22 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenhol van még bőven régi krumpli. a Tescóban is van 2-kilós és 5-kilós is.

a 400 ft-os újkrumplit még nem mindenki bírja megvenni.

és sajnos tényleg nem jó szilvásgombóchoz.

2012. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Esetleg tud valaki olyan receptet, ahol a szilvásgombóc nem krumplis tésztából készül?
2012. máj. 30. 08:28
 9/22 anonim ***** válasza:

[link]


Eszembe jutott a szilvás derelye. Az nem krumplis tészta alapból van.


Az igazság az, hogy a feltett linkben mindenütt szilva-lekváros derelye van, olyat (én legalábbis) nem találtam, ahol konkrétan a szilva menne bele.


Ha jól emlékszem, édesanyám csinálta úgy, hogy félbevágott szilvákat rakott a lekvár helyébe, de kifőzésnél, mozgatásnál nagyon vigyázni kell, mert ha kiszakad a tészta, kihull a szilva belőle.

2012. máj. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az kizárt hogy ne legyen tavalyi burgonya a zöldségeseknél.10 emberből 9 még azt veszi, mert az új még megfizethetetlen.Nézd meg jobban, mert lehet mosott krumpli, azért nem néz ki tavalyinak.Meg van olyan hogy hajtatott, vagy bújtatott(nem is tudom pontosan :D) na azt újnak árulják, drágábban mint a régit pedig tavalyi az is.Az is jó gombócnak.
2012. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!