Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hányszor drágább, ha én sütöm...

Hányszor drágább, ha én sütöm kenyérsütőbe a kenyeret, mintha úgy venném? (árammal együtt)

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fél órás sütéssel, 800W-os sütővel és 50Ft-os árammal 20 forint kenyerenként, inkább az alapanyagok kerülnek "sokba".
2012. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem drágább, kb. ugyanannyi, csak nincs tele gyorsítóval, térfogatnövelővel, mindenféle carral. Te tudod, hogy mit tettél bele.
2012. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A miénk 3,5 óráig süt egy teljes kiőrlésű kenyeret.
2012. júl. 9. 22:50
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kenyérsütőm, gázsütőben sütöm, de ott 1 óra alatt kisül a tk kenyér. A teljes kiőrlésű liszt miatt picit sokba kerül, de:

1. Tényleg tk kenyeret eszel, nem olyat, amiben csak 30% a tk liszt, vagy csak malátával van megszínezve.

2. Tudod mit raktál bele, míg a bolti kenyérnél ki tudja mik vannak benne.

3. A bolti még így is sokba kerül, itt valami 25 dekás 360 Ft.

A tk liszt 1 kg-ját tudom bioboltban ennyiért megvenni, ami 4x több, de láttam már nem biot 250 Ft-ért is. Szerintem a boltit nem bioból készítik.

2012. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3,5 órát nem süt, mert kever, dagaszt, keleszt, mindez keveset fogyaszt. Max 1 óra tényleges sütés
2012. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják nem drágább. De az a baj, hogy finomabb, és több fogy. :))
2012. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Tényleg, igazad van, hiszen nagy részt keleszti/dagasztja a tésztát.

Most sütöttem ki. Nagyon nagyon finom!

200g graham 200g fehér lisztet, sót, élesztőt raktam bele +1krumpli, 1ek zsír, 4ek kefírt és egy fej hagymát aprítottam bele.

Ha azt mondjátok, hogy árammal együtt nem olyan drága (nem értek hozzá), akkor nagyon megéri nekem. Egy 25 dekás graham kenyeret veszek 230 Ft-ért, magyarul egy kiló 920 Ft.

A graham lisztnek pedig 220 Ft kilója.


A 400g lisztből és a többi hozzávalóval 1050 grammos kenyeret kaptam.

2012. júl. 9. 23:22
 8/17 A kérdező kommentje:

Így van! Alig akartam abbahagyni az evést! :))

Hagymát csak kíváncsiságból raktam bele, milyen lehet, de nagyon sokat dobott rajta!

2012. júl. 9. 23:22
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem lehetsz ilyen szemét, hogy este 11-kor friss kenyeret eszel és még van szived leírni milyen finom?! :D

A kenyérsütős kenyér ezerszer jobb a bolti előre csomagoltaknál. Ráadásul tényleg minőségit süthetsz, anélkül, hogy 600ft-ot fizetnél 250g-ért. Szerintem feléből, harmadából kijön.

2012. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nekem is be kéne szereznem egy kenyérsütőgépet? :) Nem nehéz utána elmosogatni? Nincs benne sok alkatrész, amit ki kell venni? Nem bonyolult a kezelése? És vajon, ha 1 év után tönkremegy, mert napi szinten használva van, akkor az árát is visszaosztva a 365 napra, úgy még mindig megéri?
2012. júl. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!