Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 13 éves vagyok. Valaki leírná...

13 éves vagyok. Valaki leírná nekem érthetően, lépésről lépésre, hogyan csináljak gyrost?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ h miből akarod. Porból v mindent házilag?
2012. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
veszel csirkemellet, felvágod csíkokra, egyforma legyen hogy egyszerre süljön meg, felbontod a gyrosport és irja a hátulján, hogy mennyi olajjal keverd össze és beleteszed a húst, lefeded és hűtőbe pár órát áll. addig megcsinálod a tzatzikit ami szintén por annak is írja a hátulján, hogy mennyi joghurtot tegyél bele. reszelsz bele kígyóuborkát majd ezt is hűtőbe teszed. pár óra múlva süsd ki a húsit egy serpenyőben kis lángon kb 10-15 perc kóstolgasd közbe hogy jó már. süss hozzá krumplit, vágj fel zöldségeket és tálald
2012. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én csak sertéssel csinálom.
2012. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én így készítem:

1. Felkockázom a csirkemellet

2. Egy edénybe teszem a felkockázott csirkemellet

3. A csirkemellre öntök fűszerkeveréket mennyiségtől függően ( [link]

4. Teszek hozzá a mennyiségtől függően olajat (pár kanál)

5. Összekeverem

6. Hagyom állni, hogy a fűszeres olaj jól befogja az összes húst (1 óra)

7. Kisütöm serpenyőben (olajat már nem teszek hozzá, mert van a húson

8. Fehérre sütöm a húst

2012. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A link újra: [link]
2012. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én Knorr Gyros alappal szoktam csinálni.

Felvágod a húst amilyenre akarod.

A Gyros port összekevered 4 ek. olajjal.

Ráöntöd a húsra, összekevered és hagyod állni 15-20 percig.

A húst a forró olajban jól átsütöd, megpirítod.

Ha kész a húsi egy másik tálban a fokhagymás dresszinget is elkészíted.

Sütsz ki krumplit.

Végül veszel boltban salit, vagy otthon csinálsz :)

2012. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is csirkemellet ajánlok mert az gyorsan megsül.Csíkozd fel és valamilyen boltból vásárolt gyros vagy görög fűszerkeverékkel fűszerezd be.Mindegyiken rajta van hogy mennyi húshoz javasolják ahhoz tartsd magad.Akár írják akár nem egy pár kanál olajat tegyél bele.Hagyd a hűtőben érlelődni kicsit és egy teflon serpenyőt tegyél a tűzhelyre.A legmagasabb fokozatra állítsd a lángot, vagy a főzőlapot.Amikor a serpenyő jól átforrósodott akkor tedd bele a húst és kavargatva gyorsan süsd meg,akkor jó ha elkezdett pirulni, Jól süsd át, a csirke veszélyes félig sütve! Amíg a hús pácolódott addig darabolj fel zöldségeket.Jégsalátát, lila káposztát, hagymát, paradicsomot, uborkát vagy ezekből amit szeretsz és van otthon. Egy-két doboz joghurtot önts egy tálkába nyomj hozzá vagy két kanál majonézt,törj bele egy gerezd fokhagymát, sózd meg és keverd ki, ez lesz az önteted.Egy kis kaprot tehetsz bele ha van. Ha kész a hús akkor csinálj sült krumplit, és tálalhatsz.Tányérra krumpli arra a husi, rá a sali és öntözd meg az öntettel.De vehetsz kész pitát is, még egyszerűbb is mint a krumplisütés a forró olajban.Az én fiam 14 lesz és ő is megtudja csinálni , aránylag egyszerű étel..
2012. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! :)) Mindegyik érthető, azt hiszem, megcsinálom a barátaimmal jövő héten :)
2012. júl. 19. 13:09
 9/9 kalifaszi guszti ***** válasza:

itt egy fűszerkeverék, készítsd el:

[link]


ha a pitával nincs kedved foglalkozni vedd meg a boltban, ha van akkor:

[link]


a húsból olyat vegyél amit szeretsz, nyilván a csirke is oké, legalább hamar készvan. a lényeg, hogy pár perc alatt kész az egész, ne süsd túl.


itt meg a cikk alján találsz egy tzatziki receptet:

[link]


a porokat, előre elkészített fűszerkeverékeket felejtsd el. hajrá!

2012. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!