Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paradicsomot hogy forrazatok...

Paradicsomot hogy forrazatok le hogy könnyen lejöjjön a hejja? Hadjam a forrasba levö vizbe vagy eleg ha csak raöntöm?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha ráöntöd, de utána takard le fedövel, hogy ne hüljön ki azonnal. Meg annyi viz kell, hogy ellepje a paradicsomokat. Ha a szárvégét elötte kivágod, és kereszt alakban bevágod a héját, akkor pár perc múlva könnyen le tudod húzni.
2012. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. júl. 23. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Én be szoktam "karcolni" (átvágni) a héját előre, majd úgy forrázom. Utána úgy meg lehet mámozni, mint a banánt :)
2012. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Soha nem vacakolok a forrázással. Sem a paradicsomnak,sem más gyümölcsnek nem szedem le a héját,ha lekvár lesz belőle.

3-4 darabra vágom ée összeturmixolom. Utána lehet főzni.

A paradicsom előtte egy tésztaszűrőn vagy paszirozón átpaszirozom. A magja és a csumája így nem kerül bele a lébe.

2012. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még annyit: ha elég értett a paradicsom nyersen turmixolom.

Nyersen műanyag üvegekbe töltöm,lezárom és a fagyóba teszem. Télen olyan,mint a friss.

Ezzel a módszerrel sokkal gyorsabb a befőzés.

2012. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen a valaszokat
2012. júl. 23. 15:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem a befőzni való paradicsomot kérdezte kérdező, hanem, ha lecsóba, vagy valami ételbe szeretnénk tenni pár szemet. ahogy írták már, pár perc a forró vízben

keresztbe bevágni a csumánál és már le is csusszan róla a héj.

télre szoktam fagyasztani szép érett pradicsomokat egyben egy tálcán. ha már kőkemények, bezacskózom. télen csak a forró csapvíz alá tartom és már ki is bújik a bőréből.pár perc múlva más kásásodik, szépen lehet aprítani, ételbe rakni.

2012. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen lecsot keszitettem ugy csinaltam ahogy leirtatok szinte alig ertem hozza es mar jött is le a hejja köszönöm
2012. júl. 24. 08:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Megkell várn8 meddik meghüll?
2022. aug. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!