Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fasírtot ill. csirkemellet...

Fasírtot ill. csirkemellet oldalanként hány percig kell sütni pár csepp olajon teflonban? Ex-vegaként most kezdtem hússal főzni. Sütőben már megy, de soká tart. Csirkemellhez van valakinek finom pác-receptje? Mennyi ideig kell benne itatódni hagyni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én saslikhoz szoktam hagymás-fokhagymás kefírben pácolni a csirkemellet. Előző este megcsinálom, be a hűtőbe páccal együtt, aztán másnap sütöm. Olíva olajba tehetsz zöldfűszereket, amelyiket szereted, azt szintén bent hagyom egy éjszakára. Sózni a pácot nem szabad, mert megkeményedik tőle a hús, csak akkor sózd, mikor sütöd. Sajnos a sütési időre nem tudok mit mondani, én nézni szoktam és mikor látom, hogy már kicsit megpirult az egyik oldala, akkor fordítom meg. A csirkemell egyébként nagyon gyorsan átsül. Az első oldal sütésénél fogod látni, hogy a teteje is kezd fehéredni.
2012. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a fasírtot akkor ezután is süsd sütőben, sütőpapíron, ptt lehet 1-1 csepp olajjal a tetején, de sermenyőben csak bő zsiradékban lehet kisütni.

a csirkemellnek elég kb 4-5 perc oldalanként, de , ha csíkokra vágod és úgy sütöd-párolod, még hamarabb megvan.

finom pác a kecsap-mustár-kis méz-fokhagyma préselve, plusz a kedvenc fűszereid és egy cseppnyi olaj.

1-2 óra is elég pl a csikrmellnek. más vastagabb, vagy csontos húsoknak jót tesz, ha egész éjjel a pácban állnak. vöröshagymát is lehet közé karikázni,a hogy lerakjuk a bekent húsokat.

2012. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fasírtot nem lehet pár csepp olajban sütni, mert nem sül át, bő olajban kell és takarék lángon legalább 10-10 perc mindkét oldalán, vagy sütőben, de ott hosszadalmasabb.

Csirkemellet kis vajban szoktam sütni teflonban, egyik felét míg ki nem fehéredik, majd megfordítom és fedő alatt a másik felét még 1-2 percig, ez gyorsan átsül, finomabb ha előtte tejben ázott.

2012. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a jó ötleteket! Imádom a csirkés cézár salit, de éttermek, McD irreális áron adja. 4 perccel kezdtem életem első 2 csirkemellét, kb.oldalankénti 8 percnél kezdtek fehéredni.Valaki a Tv-ben pár perc alatt elektromos kontaktgrillben sütött ahogy ő mondta, 5 perc alatt fasírtot, valahogy nem hittem el.Sütőben lassú tűzön min.40 perc.
2012. júl. 26. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!