Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételek lehet adni 3-4...

Milyen ételek lehet adni 3-4 hónapos kortól a tápszeres csecsemőnek? Recepteket írjatok, mit főzzek a mindig éhes 3 hónapos kisunokámnak és hogyan?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ezt bizd rá a szüleire, hogy mit adnak neki, te ne akarj beleszólni.
2009. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy tàpszeres baba elvileg nem lehet éhes,ha a tàpszert rendszeresen kapja.

Nem örülnék,ha én nem tàplàltam méghozzà,és anyukàm,vagy anyosom azt gondolnà,éhezik a baba éss ö akar adni enni a gyereknek.

Megsértödnék,bàntana nagyon.

Ezt a gyerek anyjànak kell eldöntenie.

Egyébként 3-4 honapos babam ég ràér a hozzàtàplàlàssal.

Az enyém négy és fél honapos szintén tàpszeres,még nem kapott semmit,szépen fejlödik,és ha sir,az nem mindig az éhség jele.

Ha nagyon hozzàakar tàplàlni valaki 4 honapos kortol,akkor legyen az elöbb pürésitett répa,vagy krumpli,esetleg alma,öszibarack,sütötök.,meggy,de ezeket is egyesével bevezetni,külön külön,egy héten csak egy fajtàt.

2009. júl. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ne főzz neki semmit!Én sem tűrném el ha a 3(!) hónapos babámat az anyám vagy anyósom bármivel megetetné!Ez az anyja dolga!Neki még csak tápszer való,nem minden sírásnál éhes,talán már a pocakja fáj a sok etetéstől,vagy szomjas vagy bármi más de ne etesd meg tápszeren kívül semmi mással.Ő még kicsi ehhez.Hagyd hogy az anyja olyan tempóban szoktassa hozzá új ételekhez ahogy Ő azt szeretné,nem kel rábeszélni ilyen hülyeségre hogy egy 3 hónapos babának másra is szüksége van a tápszeren kívül ha csak az orvosa bármi ok miatt nem javasolja!

Ha valóban nagymama vagy,akkor pedig tudnod kellene miket lehet adni egy babának és hogy kell elkészíteni,de nem kell siettetni,ez már nem a "Ti" időtök,és dolgotok.A mai fiatalokra nem kell rá erőltetni a múltat amikor ilyen idősen már bármit ettek a gyerekek és még tejet is ittak.

Ez ma már nem "divat" és nem is ajánlott!

2009. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Egy három négy hónapos babának már kellene gyümölcsöket,zöldségeket kapnia! De ezt az anyukájávak megbeszélve kellene bevezetni.Nem biztos,hogy éhezik a tápszertől,de a tápszer műkaja,ha van is benne vitamin,az mesterséges,nem olyan mint a gyümölcs-zöldségben levő természetes vitamin.A tápszergyártókat nem kellene a baba rovására támogatni.Egyébként pedig a liszttartalmú ételeket 4 hónapos korban már be kell vezetni a legújabb kutatások szerint.A tápszerben pedig nincsenek.
2009. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán előbb meg kellene beszélnie az anyukával, nem? Amúgy pl. vasárnap húslevesből krumplit, répát már lehet neki adni, vagy brokkolit krumplival, répát főtt csirkemájjal...
2009. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az Anyukával mindent megbeszélünk. Egy hónapig nálam lesz a baba, ezért én fogom gondozni és etetni,ahhoz pedig ételt is készíteni kell. Ezért kértem a tanácsot!! Amugy kösz a hasznos infókat!!! Ezekből is látszik, mindenki másképp gondolja a hozzátáplálást!
2009. júl. 28. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Huuu egy honapig ràd hagyja?

Ne érts félre,nem töled féltem,de én eleve nemadnàm oda fél orànàl tovàbb senkinek a babàmat mig ilyen pici.

Na de ebböl làtszik hogy jo kapcsolatod van a baba anyukàjàval,ami tiszteletre mélto.

Nos visszatérve a kérdésedre,ha még nincs 4 honapos,akkor én a tàpszer mellé csak leveket adnék neki:tehàtalmalé,répalé,baracklé,körtelé.

Ha betöltötte a négy honapot,akkor kezdheted almàval egy hétig(reszelt,pürésitett)a köv héten barack,aztàn körte,esetleg megy.

Zöldséggel is kezdhetsz,akkor az legyen répa,majd krumpli,sütötök.

De a legegyszerübb ha üveges bébi ételt veszel,arra felvan tüntetve mikor mi adhato.

Jo babàzàst!

2009. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az anyukája rád bizza, akkor töle kérdezd meg, hogy mit adjál a picinek.
2009. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megkaptam a leveled!Most is csak ismételni tudom magam!Kérdezd meg a lányod mit adj neki enni!Neked is tudnod kellene mit hogyan készíts el.

Nem azt írtam ahogy Te fogalmaztál hogy a "Te időd lejárt" hanem hogy ez már nem a "Ti" időtök vagyis nem 30-40-50 évvel ezelőtt vagyunk ma már más szokások vannak és nem kezdjük el mindenfélével tömni a gyerekeinket 3 hónaposan.Ha ennyire adni akarsz neki a tápszeren kívül mást is adj neki gyümölcs leveket majd alma püré stb...Ha más kajára gondolsz,főzelék stb azzal még várj!Ha majd már eszik többféle gyümölcsöt zöldséget akkor csinálj ilyesmit de mire minden félét megkóstol az több mint egy hónap szerintem így maradj az "alapoknál".Recepteket egyébként találsz több oldalon is pl [link]


Tessék, akkor ez a tanácsom ha az előző nem tetszett!

2009. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!