Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevest mennyi az a legkiseb...

Húslevest mennyi az a legkisebb mennyiség amennyit érdemes főzni?

Figyelt kérdés
2 főre számítva nálunk a 3literes mennyiség néha sok.:-)
2012. szept. 6. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
nem baj ha sok nektek a maradékot le tudod fagyasztani ,és máshoz feltudod használni .
2012. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

... ezért van az, hogy a tésztát sosem főzzük bele az egész adag levesbe, mert azzal lefagyasztva a maradékot, nem igazán jó.

Amikor kész a leves, egy kisebb fazékba (lábasba) szedj ki a léből, abban főzd meg a tésztát, amit asztalra is teszel. A leves többi részét, amit nem ettetek meg, ha kihűlt mehet a fagyóba. Fincsi lesz az még máskor is.

2012. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 liternél kevesebbet én sem főznék. egy igazi jó levesbe alapanyag is kell rendesen, azt meg nem lehet kisfazékba pakolni.

Én 4,5 lt- fazékkal főzök hatónkra, van hogy marad egy kicsi , amit én is lefagyasztok máskorra, vagy átalakítom.ha sok zöldség marad, leturmixolom és egy vadasmártásnak teszem el.a leve akár felöntőlének is jó más ételekhez.

Kárba nem vész az biztos.

2012. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:-)
2012. szept. 6. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!