Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fasírtot szeretnék készíteni...

Fasírtot szeretnék készíteni 1 kg darált húsból, de nem tudom az arányokat?

Figyelt kérdés

A múltkor is készítettem, és nem lett finom ízletes.

Megtennétek, hogy megosszátok velem, hogy ti miből mennyit tesztek a húsba?


2012. szept. 19. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

rakj bele 2 tojást,3 gerezd fokhagymát,ízlés szerinti fűszereket (erre nem térek ki tényleg amiket szeretsz), és jól dolgozd össze. Szerintem gusztább ha kisebb golyókat formázol belőle majd forgasd zsemlemorzsába és közepes mennyiségű olajban,először magasabb majd közepes hőfokon süsd készre.

Ha fel akarom dobni van hogy teszek a masszába hegyes zöld paprikát,nagyon apróra vágott gombát,volt hogy kukoricát is raktam bele. De van pl aki petrezselymet és hagymát is rak bele nálam ez nem játszik inkább többféle fűszerrel ízesítem.

2012. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
1 kg húshoz én adnék 4 tojást, 4 beáztatott zsemlét, 4-5 gerezd fokhagymát, 1 hagymát apróra vágva és zsírban megdinsztelve, ízlés szerint sót, őrölt borsot, majorannát, köményt, kis Erős Pistát, őrölt piros paprikát, meg kell kóstolni és lehet utána fűszerezni.
2012. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tényleg zsemlét elfelejtettem a mondandómból.

Amúgy múltkor csináltam 2 tojással,3 zsemlével és 1 kg hússal és jó lett csak azért írtam így:)

2012. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, mindenkinek köszönöm szépen a gyors választ!

Keveset tettem mindenből a múltkor, ez már biztos!

2012. szept. 19. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!