Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak almából?

Mit csináljak almából?

Figyelt kérdés
Van egy csomó almánk,(nyári,most érik)de már almás-süti mérgezést kapunk. Mit lehetne az almás-sütiken és az almás-gyümileveseken kivül csinálni belőle?
2009. aug. 1. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
alma kompót, almás palacsinta, almás hús, almaszósz, sült amla, aszalt alma
2009. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam lekvárt is csinálni,vagy megpucolom,és lefagyasztom.Télen bármit csinálhatok belőle.
2009. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezeket találtam hirtelen, ami talán hasznos lehet:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

almás kenyér

almás rétes

almakompót ez pl. sült húsokhoz nagyon jó:)

2009. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Reszelt almát is lehet: lereszeled az almát, teszel hozzá egy cseppnyi mézet, kifacsart citrom levét. Lehet még tenni hozzá diót, mogyorót, mandulát.


Almapép: az almát (ha nem vastag a héja, akkor héjastul) cikkekre vágva puhára párolod, majd átpasszírozod (turmixgéppel összeturmixolod). Ízesítheted citrommal vagy fahéjjal.

2009. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
ez a reszelt mézes alma ez hízlal? mert épp diétán vagyok és szívesen kipróbálnám, de csak ha nem hízlal nagyon, nekünk is nagyon sok almánk van itthon,és mi sem tudunk mit kezdeni velük :D
2009. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Én egy kg almához kb. fél evőkanál mézet teszek, de ez függ attól, hogy mennyire édes az alma, és hogy mennyi citromot facsartam belé. Én elég savanykásan szeretem. Az olajos magvakat ki is hagyhatod belőle, ha esetleg attól tartasz, hogy hizlal.
2009. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
köszii akkor megcsinálom egyik nap :D
2009. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Énis diétán vagyok és pont ilyen reszelt almát csináltam mézzel és fahéjjal. iszonyat finom! megyek is csinálni :)
2009. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat,nekem mind hasznos volt,akkor kezdem holnap sorban:))
2009. aug. 1. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!