Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kicsit még korai, de Karácsony...

Kicsit még korai, de Karácsonyra ki mit főz?

Figyelt kérdés
Valami viszonylag egyszerű, és főleg olcsó étel kellene. Nem vagyunk valami nagyon eleresztve pénzzel, viszont mégiscsak valami különlegesebbet szeretnék főzni. Macera nem számít, nagyon szeretek főzni.
2012. dec. 8. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hát nem tudom mennyire olcsó

mi ragu levest csinálunk

hortobágyi húsos palacsinta krumplisalátával

és zserbó(diópótlóból)..

2012. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2012. dec. 8. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:

- tegnap vettem egy darab egybe-tarját (malacból) majd egészben, vagy felszelve készítem-e el, (sütöm) még nem tudom. Valószínű hogy felszelem, mert akkor minimum kétféle kaja is készülhet belőle, és nem kell szemeznem egy nagy db. egybesülttel.


- Húsleves zöldborsóval, csigával biztosan lesz


- Van még sütnivaló kacsám a fagyóban,ahhoz ajánlott valaki a napokban narancsos sült almát.

(Tegnap kérdeztem, hogy hétvégre mit kellene főzni, akkor kaptam a receptet, ha akarod, ide-rakom neked a linket amiben megtalálod.)

- Azt hiszem, veszek sütnivaló hurkát-kolbászt is a sült mellé, a karácsony a disznótoros nélkül nem múlhat el. Mellé egy kis párolt káposzta hordós aprókáposztából szokott lenni.

- Süti csak mértékkel (a kilók miatt) egy kis sós-sajtos pogi, beigli, mákos-diós, és azt hiszem ez már több, mint két hétre is elég lesz. Januárban csak maradékot fogok enni.

2012. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem én főzök, de szívből remélem, hogy majonézes krumplisaláta lesz, rántott vagy sült hallal. Ezen kívül halászlé szokott lenni (apának), mákos guba (öcsémnek) és mákos bejgli mindenkinek. :)
2012. dec. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amihez ragaszkodom, az a mákvirág bejgli helyett, mert a kislányom imádja:) Közben beszélgettem Apukával, ő óvárit akar hasábbal, szóval úgy néz ki az lesz, habár nem tartom valami ünnepinek. De mindenképp várom továbbra is az ötleteket:)
2012. dec. 8. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt szeretném megcsinálni valami olcsó csirkéből, szerintem fincsi lehet, a héten tette fel a linket valaki ide. Rögtön rácsaptam.


De ha töltött káposztát készítel, a darálthús mellé a rizst te adagolod, egy kicsit tudsz vele spórolni. Azonkívül a hordós káposzta is viszonylag olcsó.


Vagy készíthetsz stefániát, a közepébe tett főtt tojásokkal is "has telik". Mellé valami krumpli-köret, vagy éppen rizi-bizi, hasonló is jó lehet.

2012. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!