Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Káposztás tésztával töltött...

Káposztás tésztával töltött kacsa?

Figyelt kérdés

Milyen izre, nem furcsa a tészta a sülthöz?

Milyen körités jó mellé? Mert csak annyi, amennyi beleférne, szerintem igen kevés.


Egy 2,5 kg-os pecsenyekacsát akarok sütni, és szivesen kipróbálnám ezt a receptet.

A kacsát belül kell sózni meg füszerezni a töltés elött? Mert ugye a tészta már kész, befüszerezve. Nem fog szétesni a tészta a sütés végére?


Akinek van ezzel tapasztalata, segitsen legyen suives! Köszönöm elöre is.



#kacsa #Káposztás tésztával
2013. ápr. 20. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyan lehet, mint a mákos pörkölt vagy a pudingos pacal.
2013. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam csinálni : A kacsát belül sózd meg : majd a kész káposztás tésztát tedd a belsejébe és süsd meg : Nagyon finom lesz : Ami nem fér bele azt egyétek köretként mellé :: nem esik szét a sütés végéra tészta .
2013. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 esvagyok : köritésként még hagymás tört burgonyát szoktam csinálni :
2013. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ízre nem tudom milyen, de sokat hallottam, olvastam róla, sőt a tv paprikán is láttam, ahogy Bede Robi elkészítette.

a belsejébe töltötte,(előtte sózta, borsozta) úgy sütötte meg. utána pihentetve szépen feldarabolta, és a hús mellett szépen ottmarad a káposztástészta, szóval nem esett darabjaira.

Szerintem finom lehet, egyszer én is kipróbálom.

2013. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az 1. válaszolónak: mivel a kacsához szoktak káposztát enni, meg tésztát is, ezért valószinü, hogy együtt sem rossz.


A 2.-3. válaszolónak köszönöm a segitséget, remélem, nekünk is izlik majd.

2013. ápr. 20. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Étteremb en sült libacombhoz adtak köretként káposztás tésztát, így is finom volt.
2013. ápr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, nem volt rossz, de nem is különlegesen jó, igazán nem sok különbséget éreztünk a megszokotthoz képest.

Úgy érzem, a plussz munkát (a káposztás tészta elkészitese) nem éri meg, legfeljebb ha esetleg tésztamaradék van, csak akkor érdemes iylet késziteni.


A káposztás tészta izben tényleg illik köritésként a kacsasülthöz, de megtölteni vele felesleges.


Minden válaszolónak, aki segitett, még egyszer köszönöm.

2013. ápr. 21. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi a hiteles, információt :)Lehet, ha nem is megtöltve, de körítésként mégiscsak kipróbálom a káposztástésztával.

mindegyik finom külün-külön is, csak nem rontják el egymást :)

és amyúgy is mindig a köretgondokkal küszködöm, mert az ember lassan kifogy minden ötletből.

de most engem inkább bátorítottál:)

üdv:)

2013. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köritésként igen jól passzolt, a káposzta eleve illik a kacsához, és a tészta sem volt túl "száraz" körités.


Szóval nyugodtan próbáld ki, hacsak nem nagyon konzervativ a család, és szeretik a tésztákat, akkor szerintem tetszeni fog.

2013. ápr. 21. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!