Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért kell olajban sütni?

Miért kell olajban sütni?

Figyelt kérdés
ez így hülye kérdés, tudom, de én egyáltalán nem tudok főzni, anyám főz, miért kell olaj a kajába? azt mondja, muszáj bele. anélkül milyen lenne?
2008. jún. 15. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
...nelkul szaraz lenne...persze lehet olaj nelkul is pl. hust sutni,de annak az ize teljesen mas...amugy meg sokkal egeszsegesebb mint a zsirban sult vagy zsirral keszult etelek.Habar en azt mondom,h van 2-3 kaja ami zsirral az igazi,amugy mi is csak olajjal fozunk.
2008. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval,csak annyit tennék még hozzá,hogy a fűszereknek is jobban kihozza az ízét a zsiradék.Ebben az esetben mindegy,hogy növényi v.állati.
2008. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tehát ha csak benyomná lájtosan a kaját a serpenyőbe, és nem tenne rá semmit, attól az még ehető marad, csak az íze szar?
2008. jún. 15. 11:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell olajban sütni, mert az nem forr fel 100 fokon, mint a víz. Át tudja adni a hőt (anélkül csak megégne az étel) - és persze az íze is belesül az ételbe.
2008. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáfűzném az előzőekhez , hogy a rizs, a tészta összeragadna nélküle .
2008. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Ha csak a serpenyőbe berakod a kaját az semmi képen nem jó minimum egy kis víz (de akkor már párolásról beszélünk) sütésnél zsír olaj v. margari kell mindenképp


Sőt még a levesekhez is (no nem a gyümölcs leveshez) kell egy kis olaj v. zsír a zödségeket megpárolni nélküle csinálni akkor síne se lesz a levesnek meg ízetlen lesz


Meg hát pici olaj Zsír is kell a szervezetnek tehát annyi kell is amit ált. Haszn. Hogyan jutnánk másképp Omega 3,6,12 zsírsavakhoz?

2008. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélve a zsírban oldódó vitaminokról. Még kisbabáknak is egy bizonyos kor után kell egy mokkáskanálnyi olajat rakni a kész püré-kajába emiatt.

Egyébként el sem tudnám képzelni, hogyan dinsztelnék zsiradék nélkül pl hagymát. Persze a husiknak van zsírtartalma, de ha van fölösleges husid, próbáld meg zsiradék nélkül sütni. Ha mindenképp el akarod kerülni, akkor párolj, vagy süss sütőben sütőfóliában. Ahhoz azt hiszem nem kell zsiradék. De egyébként nem csak a gyümölcslevesbe nem kell zsiradék, mert én pl a húslevesbe sem teszek. Tehát ha a husit rakod fel főni akármilyen leveshez, abba nem kell plusz zsiradék.

Jó főzőcskézést! :o)

2008. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi... amúgy vegetáriánus vagyok, és csak az a gondom az olajjal (olívaolajat használunk amúgy) h félek, hogy hízlal:D
2008. jún. 15. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az olivaolaj nem fog hízlalni, egészséges zsírsavak vannak benne. Csak ne olajBAN, hanem egy kevés olajON süss, tehát rántott dolgok kilőve. Nálam 1 üveg oliva elég 2 hónapig, olyan keveset használok belőle.
2008. jún. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ááá már vágom

köszi a válaszokért, kap is mki százas értékelést:D

2008. jún. 16. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!