Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Darált disznóhúsból milyen...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Darált disznóhúsból milyen egyszerű ételt lehetne mára készíteni?

Figyelt kérdés
Ezen kívül fagyasztott karfiol, zöldborsó, zsemlemorzsa, liszt, rizs, és 4 db tojás van itthon. Valami fasirt vagy húsgombóc félére gondoltam. Sajnos az őrölt paprika elfogyott, egyébként spagettit csináltam volna belőle.

2013. máj. 5. 14:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah, befőtt lecsó és tejföl is van.
2013. máj. 5. 14:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Alföldi szelet : darált marhábol vagy sertésböl lehet csinálni :

A darált húshoz ,1csokor apróra vágott petrezselymet , 1 nagyfej vöröshagymát apróra vágva lesütve , só bors , 2db zuzott fokhagymát ,és a . beáztatott kenyeret adjuk . Az egészet jól összedolgozuk ,majd tenyérnyi gombocokat formázunk belőle amit kilapitunk mintha szelet hús lenne . Kipanéroljuk és bő forró olaban kisütjük..

2013. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

rakott karfiol ,

hamis hortobágyi palacsinta

chillis bab

2013. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csinálhatsz fasírozottat is, rizi-bizivel, esetleg hozzá egy jó kis karfiol-leves.


Vaqy a darálthúst fűszerekkel pici zsíron (olajon) puhára párolod, főtt rizzsel keverve, és rakott karfiolnak. Persze jó lenne hozzá egy kis tejföl, de ha 2 tojást felversz és azzal öntöd le, úgy is jó lesz.

2013. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, de én csak valami egyszerű ételre gondoltam, tehát olyan hogy rizsa hússal ki van zárva, mert akkor inkább egyik nap rizsát főzök és megeszem magában, másik nap meg húst és megeszem szintén magában vagy kenyérrel, takarékoskodnom kell mert munkanélküli vagyok.
2013. máj. 5. 15:46
 6/9 anonim ***** válasza:

takarékoskodhatsz úgyis, ha csinálsz rizseshúst 2 napra

rakottkarfiol, zöldborsófőzelék stefánia vagdalt, simán tojásos lecsó, húsgombócleves zöldborsóval

2013. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként én is 2 napra szoktam főzni magamnak, azzal is takarékoskodsz, ha nem kell minden nap a gázt fogyasztanod, hiszen ugyanannyival a többet is megfőzöd, mint a kevesebbet.


Egyébként tegnap 8 db. palacsintát sikerült sütnöm (egy bekavarással általában 8-10 db szokott lenni).

Egynegyed fehér káposztát megdinszteltem, egyik felével megtöltöttem 4 db palacsintát, a másik felét már belekavartam a nyers tésztába, és úgy sütöttem ki.


Nagyon kiadós, ami maradt mára 4 db, azt (kipróbálom mert még nem csináltam), mai ebédre bebundázom és kirántom. Egészen biztos vagyok benne, hogy dugig eszem magam vele, pedig fillérekbe került!!!! :))))

2013. máj. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
tőcsd meg kóbásznak oszt süsd meg és kész a vacsora
2013. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet, bél nélkül nem lehet megsütni valahogy kolbásznak?
2013. júl. 11. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!