Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lányok/Nők! Szeretitek ha a...

Lányok/Nők! Szeretitek ha a párotok főz avagy süt, esetleg összerak valami finomat és gusztát?

Figyelt kérdés
A barátnőm kedvéért elsajátítottam pár finom falatot, például a híres Máglyarakás-t, de például tudtok még valami jó ötletet? Előbb itt teszem fel a kérdésem, utána bele nézek egy receptes könyvünkben, hogy ha jön a barátnőm akkor tudjak neki finomat és ízleteset( és persze laktatót) készíteni.
2013. máj. 29. 04:34
 1/8 A kérdező kommentje:
könyvünkbe*
2013. máj. 29. 04:35
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem jó ötlet. Bár nem ismerem, de valószínű, hogy tetszeni fog neki. :)
2013. máj. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jo otlet, es magambol kiindulva biztos tetszeni fog neki:)
2013. máj. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
nagyon aranyos ötlet:)
2013. máj. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináljad, nagyon okos vagy, jó ötlet. Örülni fog nagyon!
2013. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én imádom, szeretek enni. Olyan jó, amikor egy fárasztó nap után a kis ügyeskedésével lep meg. :P
2013. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A párom gyakran főz, recept se kell neki hozzá :) Tegnap pl. vettünk tandori masalát s azzal főzött egy főtt tojásos zöldségételt :) A zöldségcurryt is mindig ő főzi, s azt nehéz is elrontani, szinte bármilyen zöldség s egypár gyümölcs (alma, körte, mangó) is illik bele, maradék zöldségnél sosincs gondunk, mi legyen a sorsuk :)

De pl. a lecsó is hasonló, a klasszikus zöldségek mellett remek bele a répa, a cukkini és sok más, én már szinte sosem készítem hagyományosan. A többféle zöldség kellemes ízkavalkádot ad s a szemnek is csinos, bár ez ízlés dolga.

Nem tudom, a barátnőd milyen fajta ételeket szeret, de majdnem teljesen bizonyos, hogy örülni fog, ha készítesz neki valami finomat :)

2013. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Imádom!


Az én párom szeret főzni-sütni, szokott meglepni gyertyafényes vacsorával pl:)


Ha levesek, akkor nagyon egyszerűek és gusztusosak a krémlevesek. A sajtkrémlevestől a hagymakrémleveseken át a sült paparikakrémlevesig. Változatosan tálalhatóak: zöldség/szalonnachipsszel, vajon pirított baguette-el, snidlinggel megszórva, cipóban, stb. És emelett gyorsan készek (fél óra).


Másodikak közül gyors és ínyenc ételek pl. a citromos lazac, de úgy általában a lazac bármely elkészítése gyors. Az olaszos ételek sem túl komplikáltak általában, viszont annál népszerűbbek. Egy lasagne, spagetti, cannelloni, stb. is megvan 1 óra alatt maximum, és garantált a siker:)

Amit meg végképp nem lehet elrontani az a palacsinta (töltheted akár sósan is, hússal-zöldségekkel, sajtokkal), rakott ételek, héjában sült töltött krumpli, stb., töltött zsemle/paradicsom/gomba/paparika.


Desszertekből amik nagyon egyszerűek: joghurtos/mascarponés/túrós torták (pl. citromos túrótorta, áfonyás joghurttorta, stb.), tiramisu, somlói.

2013. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!