Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Magyar halakat vagy a tengeri...

Magyar halakat vagy a tengeri halakat szereted? Melyiket vásárolod gyakrabban? Ha azonos árban lehetne kapni melyiket vásáralonád?

Figyelt kérdés

A dolgozatomhoz kutatgatok a témában :

Köszönöm mindenkinek aki válaszol ::


2013. máj. 31. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A magyar halak finomabb ízűek, mint a tengeri halak, viszont szálkásak. A tengeri halat viszont lehet teljesen szálkamenteset is kapni. Ezért mindkettőt szoktam vásárolni, kb. azonos áron.
2013. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csakis a magyar halakat, és csakis a pontyot! Számomra nem létezik olyan hal, ami leveri! Imádom
2013. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyar halakból én csak halászlét főzök,mert számomra pocsolyaizű szinte az összes rántva/sütve :-/ A pisztrángot sütve szeretem még.

ha halat eszünk akkor olyan 98%ban hekket veszek. Ha azonos árban lehetne kapni mindet,akkor is ezt venném mert ezt szeretem

2013. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt.

Nos a tengeri halakat azért veszem boltba mert ugye horgászni idehaza nem nagyon van erre lehetőség.

Magyar halat csak karácsony előtt veszem a jó kis halászléhez. A többi adagot meg az év során kipecázom, aztán vagy megeszem másnap vagy lefagyasztom és ha megkívántam akkor kisütöm vagy valami.

Igazából az ára mindegy bár manapság a horgász bérletem nem valami olcsó, így napi jegyre váltottam mert azt csak akkor váltom ki amikor kedvem tartja és ennyi. Halakkal meg csak a nagyobbakkal kell elszámolnom, keszegekkel csak akkor ha 2 kilónál több az össz mennyiség, de mindig úgy csinálom hogy ne legyen több, így a kutyát nem érdekli.

A keszeget jobban szeretem, főleg sütve, nagyon finom. a pontyot kevésbé, van egy bizonyos mellék íze amit így nem tudok leírni de az miatt nem fogyasztom szívesen, leesbe meg nagyon jó.

A tengeri halkat szeretem sütve, meg ezeket a konzerv halakat is. Mivel idehaza nem nagyon van lehetőségem ilyeneket kifogni így megveszem boltba és ennyi.

2013. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ja én a 3as vagyok,kihagytam a tonhalat ami az örök kedvencem,sajnos a vörös tonhal -frissen- ( bár nem keresek rosszul) ,de így sem fér bele az anyagiakba.Konzervet fogyazstok,olajosat,általában heti 4-6 szor eszem eszet.Nem tudom számít a a kutatásod szempontjából,vagy csak a frissre voltál kiváncsi.
2013. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sült keszeg fan vagyok. Imádom! A strandon, állva a büféasztalnál, a napon, friss, forró, olajos sült-keszeg, stanicliből, kézzel. Utána egy korsó sör...... Anyám!!
2013. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Amikor van minőségi, akkor friss tengeri halat. Egy sárízű ponty meg egy paprikás lisztben szétolajozott keszeg sosem éri fel azt a minőséget, amit egy tonhalsteak vagy egy ördöghal tud.


Szerencsére mióta megnyílt a Bigfish már nem kell kizárólag a gyatra főzésemre hagyatkozni.

2013. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm !! Minden érdekel nem csak friss hal .. Magyar ember és a hal kapcsolata a gasztromiában ,és a hallal kapcsolatos étkezési szokások ..

zöld ment mindenkinek :és meggy még azoknak is akik válaszolnak ..

Strand evésre nem is gondoltam , de ez is megér pár oldalalt .. köszönöm :::

2013. máj. 31. 15:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Aki pecások között éli az életét, csakis a magyar vizekben fogott hal jut elsősorban eszébe.A folyami halak

érdekesek, mert attól, hogy a pl a Dunában, Tiszában fogják őket, kérdés, hogy "magyarok"-e.Nincs személyijük:)

a kérdésre visszatérve, veszünk ritkán tengeri halat is, főleg a kisunokák miatt,mert valóban szálkamentesek, és

a biztonság a legfontosabb az a gyerkőcök esetében.

egyes szám első személyében a ropogósra sütött keszeget vagy kárászt szeretem a legjobban.

2013. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 doboszoli ***** válasza:

40 éve horgászom.(a sikeresség egy másik téma...)

Mindenféle édesvízi hal jöhet, kivéve a busa, és a csuka.

Sütve, rántva, halászlének, bárhogy.

A tengeriekkel is barátságban vagyok, a hekktől a lepényhalig.

Talán a pangasius amit nem fogyasztok.(bár az nem is igazán tengeri)

2013. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!