Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért állt össze a tojás levesem?

Miért állt össze a tojás levesem?

Figyelt kérdés
mindent úgy csináltam, ahogy anyukám mondta, mégis pépes, darabos lett, és egy óra múlva szétvált, és a tetején volt a legtöbb víz, és a darabos pép lesüllyedt.anyum se tudja,mit csinálhattam rosszul.valaki járt már hasonlóan?a tojás biztos nem volt romlott.
2008. jún. 19. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor rántott leves lett volna csurgatott tojással?

Csinálsz egy rántást, apróra vágott hagymát bele, pirospaprikát, felötöd vízzel, sózod, fűszerzed, 4-5 percig forralod, és belecsurgatsz felvert tojást?

A rántást nem könnyű eltalálni, leginkább tapasztalat kell hozzá: Mennyi kell? Meddig kell pirítani?

Ehhez a leveshez kb. annyi kell, mint egy bableveshez.


Nekem akkor lett ilyen amikor először csináltam, és a forró vizet rántottam be, de valami nagyon sok rántással!

Akkor lett olyan, mint egy főzelék!

2008. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a rántással volt a probléma. Én úgy szoktam a rántást csinálni,hogy teszek olajat, kb annyit amennyit a hagyma alá tennék és amikor picit megmelegedett akkor abba pár (1-2 kanál) lisztet belerakok elkeverem, megpiritom, de nem égetem le (erre nagyon figyelj) és utána pici hideg vizzel folyamatosan keverve higitom a rántást. Kevered, kevered, megint pici hideg viz közben kevered....amég hig nem lesz, és akkor öntheted fel vizzel a leveshez és utána forralod tovább.
2008. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!