Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lekvárt csinálok, de nincs...

Lekvárt csinálok, de nincs elég befőttes üvegem. Venni nem akarok, de vannak nagy kefíres poharaim müanyag tetővel. El lehet-e rakni úgy a lekvár bele, hogy sokáig elálljon?

Figyelt kérdés
Ringlólekvárt csinálok. Gondolom,hogy ez a megoldás nem a legjobb,de ez van. Hogy lehetne minél tartósabbá tenni a lekvárt ilyen körülmények közt? tartósítószer, celofán befőttesgumival, lefagyasztás. Ezekre gondoltam. Vagy esélytelen az egész,vagy ha nem ,akkor kb meddig fog elállni, valamilyen praktikával?
2009. okt. 8. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég sűrűre főzöd,akkor kihülés után lefagyaszthatod.Jobb,mint a tejfölöspohár.
2009. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Csak úgy beönteni a fagyasztóba?
2009. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen nem beleönteni csak úgy a fagyasztóba! Ezt azt hiszem minden valamennyire értelmes ember tudja.Egy zacskóba vagy dobozba tenni,és lezárva a fagyóba.
2009. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

semmennyire sem tudod eléggé kifertőtlenítenia kefíres vajas stb műanyag dobozkákat!! Többek közt ezért nem váltják vissza. Van aki az üveget úgy fertőtleníti hogy kifőzi egy hatalmas vízztel teli vájlingban.

Meg ha túl forrón öntöd bele a lekvárt meg is olvadhat eldeformálódhat. Szal szerintem a legjobb ha megkérdezed a szomszéd nénikéket van e pár fölös, talán kapsz néhány jó befőzős tanácsot is.

Esetleg ha van olyan bögréd amire jó a tető azt majd megpróbálhatod celofánozni meg gumizni, de nem fog jól záródni mint egy csavaros tetejű befőttes üveg!!!!

2009. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kérdeztd körbe a szomszédokat!!!!Venni felesleges pénzkidobás!!!!
2009. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem baj, hogy nincsenek üvegeid, bármi jó, ami kibirja a 100 fokot. Legyen az bögre, tálka, porcelán, cserép, vagy üveg.

Beletöltöd a lekvárt, és 100 fokra beteszed a sütőbe, amikor átforrósodott, csökkented a hőmérsékletet 50 fokra 1 órára, utána kikapcsolod, és a sütőben hagyod kihűlni. Ha kihűlt celofánozd le, és ugyanúgy eláll, mintha üvegbe raktad volna!

Ügyes légy!

2009. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat :)
2009. okt. 9. 08:08
 8/8 A kérdező kommentje:
végülis lefagyasztottam egy részét. kis zacskókba öntöttem azokat meg kefires poaharkba,hogy ne ragadjon a jégbe.
2009. okt. 12. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!