Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért hívják húslevesnek azt...

Miért hívják húslevesnek azt a levest is, ami húsleveskockával, tésztával fő, hús nélkül?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1. A húslevest is lehet tészta és hús nélkül enni. Én mindig is csak a levét és a zöldséget ettem meg belőle pl.


2. Ha akarod nevezheted fűszerlevesnek vagy kockalevesnek is. Az egyszerűség kedvéért hívják húslevesnek gondolom.

2013. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom csak tippelek, mert hasonlít az íze a húsleves ízére.

Viszont a halászlevet, miért hívják halászlének, na ezt már tényleg még meg tippelni sem tudnám.

2013. jún. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szerintem az a leves, amiben tészta sincs, az zöldségleves.


A halászlevet meg ugye azért hívják úgy, mert halászok fogják a halat.


De a tésztával, fűszerekkel - esetleg húsleveskockával főzött húsleves, ami sose látott húst, az miért húsleves ?

2013. jún. 28. 00:10
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
És akkor most eljutottunk arra a pontra, hogy ha a napraforgóolaj napraforgóból készül akkor a babaolaj...
2013. jún. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy kérdező, ne haragudj, de ez puszta sz*rrágás :)


Manapság már habtejszínnel készítik a tiramisut egyesek, tojást még csak köszönőviszonyból sem ismer, mégis hívhatják tiramisunak. Akkor a fűszeres leves is lehet húsleves.

2013. jún. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az egyszerűség kedvéért. Bár nekem volt szerencsém drága étteremben olyan tyúkhúsleveshez, ami csak pár csíknyi tyúkkal találkozott utólag, a leve nem abból főtt...Na az már elfogadhatatlan.
2013. jún. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de azért tettem fel a kérdést, mert tényelg érdekel, hogy miért van így vagy hogy másnak is eszébe jutott-e már ez.

Nem pedig sz..rrágásból. Ha te annak érzed, egészségedre.

2013. jún. 28. 00:44
 8/18 anonim ***** válasza:

Én annak érzem, mert a mai világban sajnos mindenkinek joga van mindent mindennek hívni.


Hidd el, én sem repesek az örömtől, ha valaki a porból készített gulyására ráfogja, hogy az gulyás, de ha nem az...akkor mi? porosgulyás? Na érted. Sajnos emiatt nem fogják megkülönböztetni. Amíg otthon eszik egyedül, addig mindegy is.

2013. jún. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi soha nem hívjuk az ilyent húslevesnek, hanem kockalevesnek.
2013. jún. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#4:


És akkor most eljutottunk arra a pontra, hogy ha a babaolaj kisbabáknak készül akkor a nprafogóolaj...

2013. jún. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!