Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol található meg ennek a...

Hol található meg ennek a sütinek a receptje (VIRÁG ALAKÚ PUDINGOS)?

Figyelt kérdés
Régebben pékségben vettük ezt a pofonegyszerű sütit: Kör alakú volt az alapterülete, kisebb tenyérnyi. A tetején a saját tésztájából csináltak egy csíkot és ráfektették úgy, mintha a virág szirmai lennének. A szirmokban pedig 2-3 csík puding volt. Szóval nem egy nagy durranás így ránézésre sem, nem túl bonyolult, talán ezért nem találom sehol. Nem tudom, milyen tésztával kezdjek neki. Szerintem kelt tészta lehet.. Aki esetleg tudja a receptet, kérem írja le! Köszönöm!

2013. szept. 30. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

[link]


Leírásod alapján nekem a képviselő-fánk ugrott be, nézelődj köztük, talán rátalálsz, vagy ötletet kapsz, hogyan tudod megcsinálni.

2013. szept. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem képviselőfánk.. az egész lapos, nincs 1 cm magas. A plusz tészta csík pedig mintegy kígyó csak 4 szirmot formálva volt rárakva és a ,,szirmok"-ban volt puding.., vagy valamilyen puding szerű krém..
2013. szept. 30. 08:55
 3/4 anonim ***** válasza:
De hiszen tudod a receptet. Kelt tesztat csinalj es formazd:) peksegben mikor lattad? Kerdezz utanna ott,ahol anno vetted.
2013. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

szerintem nem kelt tésztából volt, azt nagyon nehéz kis szirmokra formázni hogy megmaradjon sütés közben, 2 dolgot tudok elképzelni: levels tészta, de az se hiszem hogy megtartja a virág formát, vagy amit inkább az a pite tészta (linzer szerű)

Hozzávalók:

50 dkg liszt

25 dkg vaj

4 ek. porcukor

3-4 ek. jeges víz

2 tojás

csipet só

A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd fóliába csomagolva hűtőbe tesszük, amíg elkészítjük a vaníliás pudingot. utána megformázod ahogy szeretnéd, kis virágokra ha úgy tetszik a tésztát, 10 percig sütöd 180 fokon, utána bele a pudink és még sütöd addig amíg szép színe nem lesz szintn 180 fokon

2013. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!