Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tulajdonképpen mi a gond a...

Tulajdonképpen mi a gond a mikrohullámmal?

Figyelt kérdés
miért gáztűzhelyen melegítsek, miért ellenjavallják a mikrosütő használatát?
2009. nov. 15. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert sok ember ha meghallja azt a szót, hogy hullám, már pániba esik, egyesek meg ezen lovagolnak.

A mikrohullám egy fajta höhullám, ami a vizet melegiti az ételekben (mivel a vizmolekulák elkezdenek rezegni és ettöl a mozgástól felmelegszenek), ez az oka annak, hogy az étel gyorsan lesz meleg, mert az energia csak az étel melegitésére forditódik, nem kell elösöz a tüzhelyet, meg az edényt fölmelegitenie. Káros hatása nincs, csak áltudományos magyarázatok vannak, amik erröl szólnak, bizonyitani még senki se tudta.

2009. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ezt holhallottad?Hogyan melegítenél pl.fagyasztott húst vagy készételt a gázon? Erre való a mikró.

Amit hallottam,hogy a káros sugárzás miatt nem egyészséges a készülék előtt állni,ha működik.Vagy akkor van gond,ha nem zár rendesen az ajtaja.De ha fél valaki a káros sugárzástól,az ne üljön a TV elé,vagy messze legyen tőle pl. a router.Ezek is káros anyagokat bocsátanak ki.

2009. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A TV, a router, a mobiltelefon ugyanugy rádióhullámokat bocsát ki, mint a mikrohullámú sütö, csak nem ugyanazon a hullámhosszon.

NEKED CSAK akkor káros, ha BENNE VAGY a sütöben, mert téged is megföz(ne), illetve ha nem rendesen zár az ajtaja. Ha rendeltetésszerüen használaod, akkor nincs vele semmi baj.

2009. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
95%
Én azt hallottam, hogy a mikrohullám megváltoztatja az ételben lévő molekulákat, ami ha bekerül az ember szerveztébe károsítja azt, mert a sejtek nem tudnak egészségesen felépülni, ami mindenféle gondokat okoz, sőt rákhoz is vezethet. Hát ha valaki emiatt kerüli a mikró használatát, akkor annak lesz még egy jópár tárgya amitől megszabadulhat az egészsége érdekében, sőt az ne is egyen semmit, mert arról, hogy az ételben mi van, amit megeszünk már ne is beszéljünk, mert már az olvasásától is rákosak leszünk.
2009. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Örülök, hogy vannak még normális emberek.

Az egyik fórumon virtuálisan meglincseltek, mert védtem a mikrót és marhaságnak neveztem a mindenféle sugárzásos rémisztgetésüket. Nem mintha nem jönne ki a magnetronból sugárzás, de akkor ilyen erővel barlangban kellene lakni.

2009. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a mikrohullám NEM VÁLTOZTATJA MEG a molekulákat, csak rezgésbe hozza. Az viszont egyébként is létezik, MINDEN anyagban van molekulamozgás, csak az erössége változó. Ha a vizet a tüzhelyen lábasban melegited, akkor is UGYANUGY elkezdenek a molekulák egyre gyorsabban mozogni, ezt hivják felmelegedésnek.
2009. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmi,csak ma már óriási biznisz a rákkal fenyegtőzni meg rémisztgetni,és piacra dobni a bio élelmiszereket,kenőcsöket,meg az isten se tudja miket. Főleg hogy a tudoámy jelenlegi állása szerint,nincs válasz a rákos sjetek miértjére,csak találgatni lehet. Én nem azt állitom,hogy nem jönnek a mikroból káros sugarak,lehet hogy jönnek,na de könyörgöm az első válazsoló már sorolt fel néhány dolgot ami még sugárzik..
2009. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a gond a mikrohullámmal, hogy ugyanazt az ételt sokkal drágábban melegítem fel/készítem el benne. Legalábbis a mi villany/gázáraink mellett. Ezért nem is használom, csak ha nagyon lusta vagyok. (Készételt simán lehet gázon melegíteni, csak egy kis vizet kell önteni alá és kevergetni kell.)

Anyukám azért nem szereti a mikrót, mert nincsenek még letesztelve a hosszú távú hatásai az emberi szervezetre. De 50 év múlva úgyis megkapjuk rá a választ :)

2009. nov. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az hogy mikro, meg az hogy hullám, már önmagában is ijesztően hathat az egyszerűbb embereknek, hátmég ez a 2 szó így egybe :D micro is meg hullám is, atya ég, ez biztos valami nagyonveszélyes dolog.

ugyanaz mint a Tv vagy rádió, azaz csak részben, mert más hosszon működik. nemveszélyesebb mintha a TV előtt állnál.

2009. nov. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem gazdaságosabb a mikró mint gázon melegíteni a kaját, az elektromos energiát a mikró kb 95% ba hasznositja, de a tűzhely örvendjünk ha dolgozik 28 30 % os hatásfokkal.
2009. nov. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!