Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készül a dobos cukor? 13/L

Hogy készül a dobos cukor? 13/L

Figyelt kérdés
a mézeskalácsház falait ragasztanám össze vele, de szüleim nincsenek itthon... :/

#cukor #mézeskalács #olvasztott cukor
2013. dec. 2. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
dobos? Mármint olyan, ami a dobostorta tetején van? :D Az úgy, hogy simán a cukrot beleöntöd a serpenyőbe, és elkezded melegíteni. Vagy folyékonyat akarsz?
2013. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a dobostorta tetején lévő karamellt nevezzük dobos cukornak, akkor szerintem azzal várd meg anyukádat, mert egyrészt hamar elég, másrészt nagyon meg tud égetni.


A mézeskalácsház falait én sima tojásfehérje+porcukor keverékkel szoktam ragasztani.

2013. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A mézeskalácsházhoz mi is cukros tojásfehérjét készítünk, azzal ragasztjuk össze. + hogy stabilabb legyen először beletűzött fogpiszkálókkal összetűzzük.

A dobostortához használt cukrot nem ajánlom. (nem is hallotam ilyen célra, szerintem nem alkalmas rá) Nagyon nehéz vele bánni, hamar odakap és szinte azonnal megszilárdul, tehát nagyon gyorsan és nagyon ügyesen kell vele dolgozni. Ráadásul ha elhibázod és rádcsöppen nagyon ronda égési sérüléseket okoz, mivel nem folyik le mint pl. a forró víz hanem a bőrödre ragad és éget míg le nem hűtöd.

2013. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!