Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Receptek kisgyereknek sok...

Receptek kisgyereknek sok fokhagymával?

Figyelt kérdés
Kérlek, adjatok tanácsot! Kisiskolás fiam lebetegedett, a gyerekorvos a szokásos köptetők, lázcsillapítók és vitaminok mellett azt mondta, hogy minden napra jusson minél több fokhagymás étel. Az a baj, hogy a pirítóst, bundáskenyeret, lángost ő nem eszi meg fokhagymával. Amik hirtelen eszembe jutottak, és szereti: fokhagymakrémleves, fasírt (én mázsányi fokhagymával készítem), spenót, carbonara spagetti, cigánypecsenye, fokhagymás-köménymagos egyben sütött sertéscomb, tejszínes fokhagymás rakott csirkemell. Ijedtemben nem jut más az eszembe. Tudtok egy-két ötletet adni? Két hétig kell "fokhagymakúrát" tartanunk.
2009. dec. 1. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Én ma prószát sütöttem,rengeteg fokhagymát elnyel úgy,hogy alig érezni bent.4 nagy krumplihoz megpucoltam 8 gerezdet és belenyomtam a tésztájába.Krokettet is szeretik a gyerekek,annak a masszájába is lehet tenni.
2009. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy csináltam, hogy egy fél fokhagymát átnyomtam kanálra és lecsorgattam mézzel és így etettem meg vele, utána gyorsan ivott vagy megevett egy kis kenyeret ekkor volt 5 éves nem tudom ti hány évesek vagytok hátha beválik.

Mi a krumplipürét is szoktuk fokh. csinálni belefőzöm és bele is turmixolom.

Remélem segítettem.

2009. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm! A mézes trükköt kipróbálom, de sajnos ő már abban a korban van (7 éves), amikor nem könnyű meggyőzni. Nálunk a krumplipüré szigorúan fokhagymamentes:(

A krokett is nagyon jó, nekem eszembe sem jutott, de prószáról még nem is hallottam. Leírnád, hogy készíted?

2009. dec. 1. 13:06
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is most 7 éves de mai napig lenyeli vitának helye nincs próbáld meg rábeszélni.
2009. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Lereszelek apró lyukú reszelőn 5-6 nagyobb krumplit,teszek bele 2 nagy kefírt,1 tojást,vegetát,sót,sok-sok fokhagymát(8-10gerezd)sót,4-5 púpos kanál lisztet.Ezt jól összekeverem,lehet sütőben sütni,kiolajozott tepsibe ujjnyi vékonyan öntsd,és kb 30 perc alatt megsül takarékon.Vagy palacsinta sütőben kis cipókra osztva 1 evőkanállal teszek le 3-4 csomócskát,sütöm,majd megfordítom, a másik felét is arany barnára sütöm.A gyerekek így jobban szeretik.Tejföllel vagy simán magában is finom.Ha olyan kedvem van,teszek bele apróra vágott bacont is,vagy lila hagymát.
2009. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy a fokhagyma egészséges, de csak nyersen ér valamit. :( Ugyanis sütéskor ,főzéskor (azaz magas hő hatására) pont azok az illóanyagok "párolognak" el, amikre szükség volna.

A legjobb, ha minden ételbe a végén teszed bele a fokhagymát,amikor elkészült. Persze a fasirttal nem tudod ezt megcsinálni, max. csinálsz tepsis fasirtot, majd a tetejére rászórsz fokhagymát.

2009. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó,ez nem igaz!!Pont a fokhagymában megmaradnak az értékes anyagok.Az olaj nem párolog!!
2009. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Ha nemhajlandó megenni a fiad, vegyél neki fokhagymakapszulát!Nem nagy összeg, és simán letudja nyelni, és minden benne van ami a fokhagymában!
2009. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%
2009. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Ennyi jó is lesz, mire végigeszi, meggyógyul!

A te fiad már akkora lassan, hogy szépen el kell neki magyarázni, hogy ez most nem étel, hanem gyógyszer, miért kell megenni, és hogy mennyivel jobb, mint antibiotikumot enni. Meg fogja érteni. S ha megette, kaphat narancslevet.

2009. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!