Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet a konzerv kagylót...

Hogyan lehet a konzerv kagylót ízletesen elkészíteni?

Figyelt kérdés
Praktikákra, tuti receptekre is kíváncsi vagyok! Köszi!
2008. júl. 16. 19:48
 1/5 anonim válasza:
100%

Nem irtad milyen tipusu a kagylo,rengeteg fajta letezik.Na egy altalanos olaszos recept:

2-3 gerezd fokhagyma

Konzerv paradicsomszosz-de nem a suritmeny,az a magas falu konzerv

petrezselyem

olivaolaj

Egy serpenyoben megfuttatod a fokhagymat az olivaolajon,majd ovatosan beleontesz(izlestol fugg mennyit)a paradicsomszoszbol.Ezt kb. 15 percig lassu tuzon fozod,es a szoszba beleteszed a kagylokat,ha a kagylo kismeretu keves,par perc is eleg neki,ha nagyobb akkor tobb(kostolgasd),raszorsz petrezselymet,soval izesited,borssal...ha kesz,spagettit fozol ki,a fott tesztaval erdemes osszerotyogtatni a szoszt!

Sok sikert!

2008. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Wow, ez jól hangzik!! Igazából
2008. júl. 17. 23:39
 3/5 A kérdező kommentje:
bocs, a netem küldés közben meghalt :D szóval igazából még soha nem próbáltam, csak kerülgettem a boltban a konzerveket, de nem mertem venni. Melyik fajtát ajánlod?
2008. júl. 18. 12:35
 4/5 anonim válasza:
100%

Elso valaszado vagyok.

Na szerintem a legfinomabbak azok a kis ici-pici kagylocskak(pancel nelkul)a nevuk:Vongole vilagosas,szurkes sargas a szinuk es par perc kell nekik a fozeshez a szoszban...

de vannak nagyobbak (Cozze),azokat nem nagyon ajanlom konzervben,csak frissen,akkor is ha meregdragak.a gyorsfagyasztottakban altalaban lehet bizni,elvileg frissen vannak lefagyasztva!

Na jo fozocskezest!

2008. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!:)
2008. júl. 19. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!