Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdő háziasszonynak melyik...

Kezdő háziasszonynak melyik szakácskönyvet ajánlanátok? Amiben normális, mindennapi ételek vannak, nem pedig a "most előveszem a pucolt tevepúpot, mert az minden háziasszonynak van" .

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 14:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Én amikor elköltöztem, édesanyámtól a Horváth Ilona szakácskönyvét kaptam meg.

Nem puccos kajákat ír le, hanem alapvető ételeket, és sok hasznos tanáccsal is ellát.

Kezdetnek szerintem ez a legjobb.

2009. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én is a Horváth Ilonát ajánlom, én is ebből tanulom az alapokat.
2009. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm az ötletet!
2009. dec. 4. 14:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

www.desszert.eu

itt lépésről lépésre fotókkal vannak leírva a receptek.

2009. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én alapszakácskönyvemnek a Horváth Ilonáét tartom,de

nagyon jó még az F.Nagy Angéláé is.ezeken kívül is van még vagy 30, de nekem mégis Ők az etalon.ja még Frank Júliáé is szuper.Ők igazi régi "motorosok " a konyhában

nagyon sokat lehet tőlük tanulni.

Egyszerűek,érthetők, hazaiak.Jó háziasszonykodást!

üdv:-e-

2009. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Horváth Ilona.

Nehogy egyből a Stahl Judittal kezdd!

2009. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is Horváth Ilonát ajánlom.De nagyon ajánlom Vívéri Mariska szakácskönyvét is.haladóknak is nagyon hasznos.Sok egytál étel,és maradékokból,kevés hozzávalókból főzhető recept van benne.
2009. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szerény javaslatom:

Venesz József, Túrós Emil A szakácsmesterség kézikönyve.

A birtokomban levő kiadás: Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó / Budapest 1976 ISBN: 963 220 333 X

Ebből a hagyományos magyar konyha és főzés "technológia" alapjait lehet jól megtanulni és az összes, a korban ismert magyar étel receptjét némi nemzetközi kitekintéssel.

Ami NINCS benne: nouvelle cuisine, fúziós konyha molekuláris gasztronómia, szusi készítés évtizedeki tanulandó hagyománya stb. Ezeket én mind nagyra becsülöm, de ha valaki "csak" főzni akar akkor először a helyi alapoknál jó kezdeni. És gyakorolni, minél többet, mert a tapasztalatot semmi nem helyettesíti.

2009. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem is Horváth Ilona a legjobb

jó még a Pelle Józsefné féle Főzőiskola - alapdolgok is benne vannak, mint a rántás, főzelékek, pörkölt, palacsinta stb, amihez egy gyakorló háziasszonynak eszébe se jut receptet nézni, de kezdőként jól jön

2009. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Polz Alaine szakácskönyvét miért nem írta senki? :)

Regényszerűen ír, történetekkel, olcsó, trükkös receptekkel. Én Horváth Ilona mellett az ő könyvét tartom a námbörvánnak :)


Üdv!

2009. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!