Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Muffinformában kenyér-szerűség?

Muffinformában kenyér-szerűség?

Figyelt kérdés
Olyasmi lenne, mint a szemle. Van hozzá valakinek, élesztő és esetleg glutén mentes receptje? (utóbbit megoldom, ha nem az;))
2014. ápr. 11. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Krumplis-sajtos-baconos muffint szoktam leves mellé. Sütőpor van benne. Olyasmi, mint a kenyérlángos.Ha gondolod leírom.
2014. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, nagyon megköszönném! :)
2014. ápr. 11. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Még ma leírom, csak most nagyon kell sietnem:)
2014. ápr. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hazaértem, írom is neked a muffin receptet.Bögre= 2,5 deci

Hozzávalók: 2 bögre liszt (efelől te döntesz milyen ), 2-3 tojás mérettől függően, 1 bögre kefír/joghurt/tejföl, 1 dl olaj, 1 csomag sütőpor, két jó nagy kb 40 dekányi héjában főtt krumpli, kislyukon lereszelve.kávéskanál só, ami lehet ízlés szerint több is, egy közepes fej reszelt vöröshagyma, bors , és valami zöldfűszer, amit szerettek : petrezselyem, vagy a most aktuális medvehagyma nagyon finom bele.

egy keverőtálba beleütjük a tojásokat,az olajat, a tejterméket beletesszük, elkeverjük, mehet bele a sütőporos liszt,a krumpli és a fűszerek.

Jó sűrű nokedlitésztának kell kinéznie.ha nagyon kemény lenne, pici tejjel lehet lazítani rajta.

a muffinsütőbe én teszek kapszlit, ezt kb 3/4-ig töltöm.

tetejére szórok reszelt sajtot (füstölttel még finomabb)

és keresztbe fektetek 1-1 csík bacont.

Előmelegített sütőben, (180 ) kb 30 percig sütöm, villával ellenőrzöm, hogy a közepe is átsült-e.

Utána vizesruhára teszem a tepsit, majd pár perc múlva könnyedén kiemelhetők a finom sós muffok:)

A gyerekeim kívánsága, hogy gulyás, vagy más önálló leves mellé ez legyen kenyér vagy pogácsa helyett.

Én is jobban járok, mert egy pogácsa sokkal több időt venne el.Még annyit, hogy ebből több lesz, mint 12 db db, vagyis kb még egy fél tepsivel.

Ha véletlenül meg is marad 1-2 szem, akkor is puha, ízletes még két nap múlva is.

Üdv:)

2014. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!