Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van az, hogy rántott...

Miért van az, hogy rántott sajtnál a camambert általában 3szögbe van vágva, míg más sajt 4szögbe?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 11:06
1 2
 1/16 blas0000 ***** válasza:
50%
Semmi más oka nincs, mint a camembert mutatósabb ha háromszögre vágjuk...
2014. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Mert a camabert lapos guriga formátumban van gyártva, míg a többi sajt legtöbb esetben négyszögben. Illetve a camambert egy lágysajt, a többi kemény és félkemény kategória. Az utóbbiakat lehet kockára vágni. Egy camamberttel ezt nem lehet megcsinálni, mert szétfolyna. Mellesleg az étkezdékben általában Brie sajtot használnak, mert olcsóbb.
2014. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

azért mert a camambert sajt kerek ,és így cikkeket vágnak belőle mert így mutatos.(így gazdaságos a darabolása)

A trappista is kerek de keményebb ,és így könyebb bármilyen formára vágni.

Egyébként VIP heelyeken a tarppista jellegű sajtokat is szokták 3 szögre vágni.

2014. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én is vmi ilyesmi tippeltem volna,h 4szögben formában nagyobb az esélye,h szétfolyik. Köszi :D
2014. máj. 4. 11:36
 5/16 A kérdező kommentje:
És amúgy a rántott camambertnél a penészt rajtahagyják?
2014. máj. 4. 12:05
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Igen, egyébként megint lehetetlen lenne kisütni. Illetve a camambert pont a penicillin gomba fejta miatt lesz érdekes.
2014. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Szép is lenne, ha meghámoznád... XDD:)Akkor ne csinálj camembertet, ha zavar a penészbevonat. hisz' anélkül nem camembert, igaz ?
2014. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

"Egyébként VIP heelyeken a tarppista jellegű sajtokat is szokták 3 szögre vágni."

Érdekelne, hogy milyen az a VIP hely, ahol trappistát rántanak...:D

Én nagyon szeretem a rántott sajtot, de azért az egy elég egyszerű kaja, amit jobb helyeken azért nem szolgálnak fel. :)

2014. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok csinálni rántott camembert, nem azért kérdeztem :D Csak szeretem és most jutott eszembe,h vajon rajta hagyják-e.

Attól,h egyszerű még rohadt drága sajtból is meglehet csinálni és úgy már jócskán megéri.

2014. máj. 4. 13:03
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, jobb helyeken nem erre mennek rá, hogy mennyit lehet keresni egy egyszerű ételen, hanem hogy minél különlegesebb és jobb minőségű ételeket szolgáljanak fel.


Egy jobb éttermet nem tudnék mondani, ahol közönséges rántott dolgokkal foglalkoznának egyáltalán...

2014. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!