Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kipróbált, bevált sajtos rúd...

Kipróbált, bevált sajtos rúd receptet írnátok nekem?

Figyelt kérdés

A neten találtam párat, de olyan kéne, ami tuti finom, szilveszterre szeretnék sütni!


Válaszaitokat előre is köszönöm!


BÚÉK!!!


2009. dec. 30. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajtos hóember


Hozzávalók kb. 50 darabhoz:

14 dkg liszt

14 dkg vaj vagy margarin

14 dkg főtt krumpli áttörve

14 dkg reszelt sajt (pl. ementáli)

1 tojás

1 tk. só

A tetejére:

1 tojás elhabarva

kb. 5 dkg reszelt sajt (ízlés szerinti mennyiségben)

A már kihűlt héjában főtt krumplit meghámoztam és egy villával áttörtem. A lisztet egy nagy keverőtálba szitáltam, majd minden hozzávalót hozzáadtam és kézzel összegyúrtam. Folpackba csomagolva egy órára hűtőbe tettem.

Utána lisztezett deszkán vékony téglalapra kinyújtottam. A téglalap egyik oldalát a lap feléig behajtottam, majd a másik oldalt ráhajtottam, ugyanígy a másik kát irányból is (alulról behajt, felülről ráhajt, jobbról behajt, balról ráhajt). Ekkor újra kinyújtottam és hajtogattam, megint kinyújtottam. Kiszaggattam hóember meg rombusz alakú formákkal és egy sütőpapírral bélelt sütőlemezre rakosgattam őket. Egy elhabart tojással megkentem a tetejüket, reszelt sajtot szórtam rájuk és előmelegített sütőben 160 fokon kb. 25-30 perc alatt világosbarnára sütöttem (az alját kell megnézni, ha már van színe, akkor jó).



Én rúd formára vágtam, nekünk izlett - lehet, hogy ti kicsit sósabban szeretitek.


Ez az adag két nagy gáztepsi lett.

2009. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

40 dkg liszt, 1 tejföl, 1 rama, 1 egész tojás, só

Este összegyúrni, egy éjjelre hűtőbe tenni, aztán rudakat gyártani.

2009. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a receptet a tv paprikán láttuk a Bede Robi sütötte meg. Kipróbáltuk, isteni!


Hozzávalók 8 személyre:


* 50 dkg liszt

* 25 dkg sertészsír

* 2 dl tejföl

* 3 dkg élesztő

* 0,5 dl tej

* kevés kristálycukor

* 2 db tojás

* 10 dkg füstölt sajt

* 10 dkg trappista sajt


Az élesztőt kevés kristálycukorral langyos tejben felfuttatjuk.


A lisztet a sertészsírral összedolgozzuk, majd belekeverjük a kovászt, a tejfölt és 1 tojást. Ízlés szerint sózzuk, majd a kétféle sajtot lereszeljük, és felét-felét a tésztába gyúrjuk.


A tésztát letakarjuk, és 30-40 percig hűtőben pihentetjük. Ezután lisztezett deszkán átgyúrjuk, kinyújtjuk, és csíkokra vágjuk.


A rudacskák tetejét megkenjük tojással, és rászórjuk a maradék reszelt sajtot. Végül 190°C fokos sütőben 20-25 perc alatt megsütjük.

2009. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!