Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok finom lángos receptet?

Írnátok finom lángos receptet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 14:58
 1/5 anonim válasza:
85%

Az én kedvencem a kefíres lángos: 1 kg liszt, 3 pohár kefír, 3 db tojás, 1 csipet só, 5dkg élesztő.

Ezt összegyúrod, egy éjszakára hűtőbe teszem, és vizes kézzel, tenyérnyi nagyságú lángosokat sütök ki.

Egy hétig is el tudod tárolni a hűtőben a tésztát, nem romlik meg.

Én a harmadolom a hozzávalókat, mert csak ketten vagyunk rá :)

Remélem ízleni fog!

2010. jan. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Én ezt szoktam csinálni.

Krumplis lángos


50 dkg liszt, 25 dkg főtt, tört főtt burgonya, 1,5 dkg élesztő, 2 dl tej, cukor, só, olaj) A többször átszitált lisztet tedd meleg helyre, hogy meglangyosodjon. A tej felével, kevéske cukorral és egy kanálka liszttel futtasd fel az élesztőt. A héjában főtt, hámozott, áttört burgonyát dolgozd el a liszttel, sóval, a felfuttatott élesztővel, s a maradék tejet is hozzáadva - sok levegőt beledolgozva - dagaszd sima tésztává. Tedd egy kilisztezett edénybe (langyos helyre) , takard le, s hagyd megkelni. Ha két-háromszorosára nőtt, nyújtsd ujjnyi vastagra, s vágd egyforma (kb. féltenyérnyi) darabokra. Az olajos kézzel cipóvá formált adagokat hagyd még 10-20 percig kelni. Végül a lángosokat húzogasd laposra, s bő, forró olajban mindkét oldalukon süsd pirosra.

2010. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Az én receptem egészen olyan, mint a lángossütőknél kapható lángos, pedig nagyon egyszerű. Kb. 1 dl cukros tejben megfuttatok 2 dkg élesztőt, ezt hozzákeverem kb. 30 dkg liszthez, és beleöntök még 2 dl langyos vizet. Összegyúrom, kis gombócokat készítek belőle, és miután megkeltek, kézzel kihúzom lángos méretűre, majd bő, forró olajban kisütöm. Kb. egy perc alatt megsül 1 db.

Erre fokhagymás tejfölt és reszelt sajtot teszünk, de ki mit szeret.

2010. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Igazi piaci lángos


1kg liszt

2dl tej

6dl kefír

5dkg élesztő

2tojás

1ek só

0,5 ek cukor

2010. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

[link]


Ez az egyik legfinomabb. Próbáljátok csak ki!! :)

2011. jún. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!