Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most hallottam, hogy mikrohull...

Most hallottam, hogy mikrohullámú sütő használata után nem szabad egyből fogyasztani az ételt, hanem várni kell vele néhány percet. Én eddig mindig egyből elkezdtem enni, ráadásul fémkanállal. Milyen bajokat okozhat ez?

Figyelt kérdés
Sajnos hullik a hajam már régóta és nem tudom mitől.Ez összefüggésben lehet vele?
2014. nov. 21. 13:43
 1/10 Ügyet Lenke ***** válasza:
89%
Ha a fejedet is beteszed a sütőbe akkor lehet...fémkanalat nem szabad tenni a sütőbe, de enni szabad vele, azt, hogy mikrózás után várj egy kicsit azért mondják, mert nem feltétlenül egyformán forrósodik amit beteszel, azért ha hagyok akkor eloszlik egyenletesebben a hő és jobb ha hagyod...
2014. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
60%
Igen, kb 1 percek kell varni , az etel fogyasztasa elott, a hajad valoszinuleg mastol hullik, vagy valts sampont vagy ne alts olyan sokszor.
2014. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle.
2014. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan eheted az ételt, amúgy meg gondolj bele: kiveszed a mikróból a langyos kaját, amit olyan melegre melegítesz ami neked pont jó. Szerinted, ha 1-2 percig hagyod állni nem fog túlságosan visszahűlni? Akkor mit csinálsz? Újra melegíted?

A hajad meg biztos mástól hullik, nem töredezik a körmöd véletlenül? Vagy nincsenek rajta fehér csíkok vagy pöttyök? Mert az utalhat valamilyen vitamin, vagy ásványanyag hiányra, ami összefügghet a hajhullásoddal.

2014. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Amerikában már évekkel ezelőtt teherautókkal gyűjtötték össze a lakosságtól a mikrohullámú sütőket...
2014. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell perceket várni, a fémkanállal sincs gond.

Viszont: még néhány mp-ig rezegnek a molekulák (a folyadék) az ételben, ezt érdemes kivárni. Ez nagyjából annyi idő, amíg kiveszed a kaját, meg leülsz az asztalhoz.

A hajhulláshoz nincs köze.

2014. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Bizony, a melegedés a molekulák rezgő mozgása, akár faszénnel, akár mikrohullámmal rezegtetünk. Ha lassul, csökken a rezgés, akkor az étel hűl.
2014. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
5-ös, Amerikát te maximum képeslapon láttad. Esetleg ha forrást tudnál linkelni. Nem, antalvali, harmonet meg a velvet.hu még mindig nem érnek semmit.
2014. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jajj......
2014. nov. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Amerika egy kontines 5-ös.

Csak mondom.

2014. nov. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!