Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy merjem ki az alabbiakat,...

Hogy merjem ki az alabbiakat, ha nincsen konyhai merlegem?

Figyelt kérdés
50dkg daralt keksz, 20 dkg porcukor, 4 dkg kakaopor, 10 dkg vaj?
2015. okt. 16. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


A kekszhez veheted a zsemlemorzsát.

2015. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez az a recept aminél nem baj ha nem tartod be pontosan a mennyiséget.

amúgy ha pl van otthon bontatlan porcukrod (az fél kg) annak a majdnem a felét rakod bele az 20 dkg.a kocka margarin 25 dkg-os annak is majdnem a felét rakod bele. a kakaóból se baj ha kicsit több megy bele-a 4 dkg az kb 2 púpos kanálnyi. a daráltkeksz se bonyolult. ha te fogod darálni akkor veszel kettő olyat amiből 1 cs. 20-25 dkg-os. ha készen veszed,akkor az eleve 50dkg-os..

2015. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ahhh, koszonom szepen, nagy segitseg volt mind2 valasz!
2015. okt. 16. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamikor én is úgy csináltam. Előre bevásároltam a hozzávalókból egy-egy egész csomaggal, elfektettem szépen símán a csomagokat, és centivel/vonalzóval feleztem, negyedeltem, stb. stb. = számoltam!!!

Szerencsére amióta a 100-as boltokban kb. 2000.- Ft körül lehet kapni kis egyszerű konyhai mérleget, azóta könnyebb.

2015. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen? Na majd korbenezek en is, koszi! :-)
2015. okt. 16. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!