Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vajban szeretnék megsütni egy...

Vajban szeretnék megsütni egy tepsi csirkecombot, hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Olajtól gyakran fáj a gyomrom (pl sülthal, bundáskenyér) ezért szeretném kipróbálni a vajban sütést, esetleg fólia alatti puhítással kombinálva. Hogyan fogjak hozzá és mennyi vaj kell kb az 1 kg combhoz?

2015. dec. 16. 04:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is könnyen lehet, hogy nem az OLAJTÓL, hanem a sok ZSIRADÉKTÓL fáj a gyomrod.


Másodszor csirkecombot sütni lehet a saját zsírjában is: egyszerüen a befüszerezett combokat beteszed az edénybe, amiben sütni akarod, letakarod fóliával és megvárod, amíg megpuhul. Utána fólia nélkül megpirítod.


De ha feltétlen ragaszkodsz a vajhoz, akkor az edényt nagyon vékonyan kend ki vajjal (egy darabkár levágsz a hideg vajból, és végighúzod az edény alján) és ennyi volt. Egy nagy tepsihet is elég max 5-10 g vaj (NEM dkg!!!)

2015. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez a menő. Puculok krumplit , felvagdosom apró kockára és forralásig felfőzöm. Egy tepsit kikenek vajjal, majd a leszűrt krumplit beleöntöm. A megtisztított csirkecombokat / alsó + felső / ráterítem.

Nem takarom le , légkeveréses sütőben sütöm 200 fokon 30-35 percig. Közben megfordítom a húst. Nagyon finom ropogós a csirke , a krumplinak ísteni íze lesz.

2015. dec. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Sütőzacskóba sem kell zsiradék alá, mi nagyon gyakran használjuk
2015. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Gyanús, hogy neked refluxod van.
2015. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban lehet, hogy magától a zsiradéktól fáj a gyomrod, és talán jótékonyabb hatású lenne áttérni a sütőben, zsiradékmentes elkészítésre mint a mély zsiradékban sütés használata.


Bármilyen ételt el lehet készíteni zsiradék nélkül, a bundáskenyér alá pl. még életemben nem raktam olajat a serpenyőben.


A fent említett kérdésben a csirkecombok megsülnek a saját zsiradékukban, egy tepsiben elég ha letakarod őket, pici vizet öntesz alá, fél órát letakarva sütöd majd pirosra sütöd nem letakarva. ha nagyon akarod vékonyan kivajazhatod a tepsi alját, de értelmét nem látom.

2015. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

amellett, hogy egyetértek a többiekkel, hogy a túl sok zsiradékkal van inkább a gond:


csirkét vajjal úgy sütnek, hogy a bőre alá dugdosnak fűszervajat

2015. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem, halat már sütöttem fólia alatt vajban, és eléggé izletes lett (egyszerű heck-törzs): egy egész db teavajat tettem az 1 kg halhoz, amiket szépen a tepsibe fektettem, fejétől-farkától, épp csak belefért. És kis vizet is öntöttem rá, jól be is sóztam a halakat. Aztán fólia alatt főttek, majd levettem a fóliát és tovább sütöttem, mikor már majdnem készen lett csipős ketchupból, olvasztott vajból és szárított petrezselyemzöldből készített keverékkel kentem le a halakat egy közönséges ecset segítségével. Végülis igazán finom lett, és nem volt annyira halszaga mint az olajban való sütésnél.
2015. dec. 16. 22:02
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyonszépenköszönöm a válaszokat, nagyon fincsi lett a vajban sült csirkecomb! ajánlom mindenkinek próbálja ki!!!

tehát felolvasztottam kb egy fél adag vajat a tepsiben, hogy ki tudjam vele kenni. aztán szépen belepakoltam a csirkecombokat, és maradék vajat szintén felolvasztottam és rákentem a még fagyos combokra, majd alaposan besóztam a combokat. kevés vizet is öntöttem alájuk, tényleg nem sokat, majd elkezdtem alufólia alatt puhítani a sütőben, mikor már kellemes illat terjengett a konyhában (mennyei illat, akárcsak ebben a muris kis filmben [link] akkor szépen levettem a fóliát és pirosra sütöttem a combocskákat, amíg elpárolgott a víz. Megfordítani sem kellett őket, hiszen alattuk olaj nem lévén lényegében az aljuk is megpirult. Akár hiszitek akár nem egy fél tepsi csirkecombot bevágtam egy ültő helyemben.


Azt hiszem ehez az ízletes vacsihoz illik ez a kis novella: https://www.youtube.com/watch?v=l2vI2Zx-V_A

2015. dec. 17. 04:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!