Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudia valaki annak a piskótasz...

Tudia valaki annak a piskótaszerű sütinek a receptjét, amibe egyben mennek a tojások?

Figyelt kérdés
Összetörtem 8 tojást :(
2010. márc. 26. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Piskótatekercs, kókuszkocka, Somlói, Hólabda,


A Piskótatekercs a legegyszerűbb, hétvégén én is azt sütök, mert megkívántam a Nők Lapjából.

2010. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! hirtelen csak 4 tojásos kevert süti jut eszembe,a másik négyből este csinálj omlettet.


-17 dkg liszt

-17 dkg cukor

4-tojás

4 evőkanál méz

1 csom sütőpor

10 dk durvára vágott dió.

ezeket alaposan keverd ki, öntsd sütőpapíros tepsibe a tetejét megszórhatod valami gyümivel és tűpróbáig süsd.de csak fölkokkázva, pocukorral megszórva is finom.

üdv.

2010. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja, ha nincs mézed, reszelj bele pár szem almát és tegyél bele pici fahéjat, citromhéjat.
2010. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! de van egy sonkás tojásrolád receptem, amihez pont 8 tojás kell. gyorsan írj vissza és leírom mi kell hozzá.

üdv.

2010. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kérem azt is és köszönöm az eddigieket! :)
2010. márc. 26. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Vagy csinálj belőle madártejet. Mondjuk tej az kell hozzá, s ha már nem tudod szét választani a fehérjéket, akkor ... mindegy.
2010. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

na ittvagyok, írom neked a tavaszi tojástekercs /rolád/ receptjét.

8 tojást 1 púpozott evőkanál liszttel, egy kevés tejjel egy kis fej reszelt hagymával, 5 dk reszelt sajttal, kis vegetával borssal, vágott petrezselyemmel habosra keverünk.

előmelegített sütőben egy sütőpapíros kb 35*25-ös tepsiben egy nagy tojáslepényt sütünk. ha púposodik, villával szúrkáljuk meg, szépen visszamegy.

ha megsült, / néhány perc / a tepsiben hagyjuk kihűlni

majd borítsuk folpackra. húzzuk le a sütőpapírt és a tojáslepényt fedjük be hajszálvékony gépsonkaszeletekkel.

15 dk vajat, sóval, borssal, csipet cukorral, mustárral jól kikeverünk, hozzáadunk még 5 dk reszelt sajtot, 1-2 apróra vágott csemege uborkát, és szintén nagyon apróra vágott pár szelet piros kalif.paprikát.

a krémet a sonkán egyenletesen elsimítjuk, és a folpack segítségével feltekerjük, mint a piskótatekercset.

egy napig hűtőben tartjuk.

kihűtve, centis szeletekre vágjuk és salátával bélelt tálon szervírozzuk.


nálunk ez tradicionális húsvét hétfői locsolókínáló

kaja, de máskor is szoktam családi ünnepekre, mert rendkívül finom és látványos.

ha nincs meg hozzá minden a tojásaid holnapig megvárnak a hűtőben.

sok sikert.

üdv.-e-

2010. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!