Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ragad néha a főtt tojás...

Miért ragad néha a főtt tojás héjára egy kis fehérje, mikor szednénk le?

Figyelt kérdés

Tehát nem lehet szépen megpucolni a tojást.

Nem lehet ok, hogy nem elég friss, mert a saját tyúkjaink tojják. A főzési idő sem számít, mert ha egyszerre is főzünk többet, néhányat meg lehet szépen pucolni, némelyik meg ragad a héjára.


2010. ápr. 8. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl friss:)
2010. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is mindig probléma volt, amíg valahol nem olvastam, hogy a főtt tojásnak a szélesebb végit (tehát nem a hegyeset) kell feltörni tisztításhoz, mert az a levegős része. Azóta gyönyörűen sikerül mindig!
2010. ápr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Sót tettél a vízbe? Attól általában szépen lejön a héja. És azért vedd figyelembe azt is, hogy a tojás 3 nap után a friss, mert állítólag akkor a legjobb használatra, szóval még jóval ezután mondhatjuk rá, hogy már nem friss!
2010. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Friss. 2-3 napos tojással már nincs ilyen probléma.
2010. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Vagy főzés közben megsérült a hártya.
2010. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
azt szokták mondani, ez akkor van, ha túl friss a tojás.
2010. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, só volt a vízben.

Erre nem gondoltam volna, hogy túl friss, de lehet benne valami... < Mikor először olvastam, először még nevettem, azt hittem, vicc! :-) >

2010. ápr. 8. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!