Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány galamb kell egy leveshez?

Dfhashduslh kérdése:

Hány galamb kell egy leveshez?

Figyelt kérdés

2016. máj. 14. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
A galambok nem szeretik a levest.
2016. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Egy se, főzhetsz zöldséglevest is vérengzés nélkül :)
2016. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
0-
2016. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Azt mondom, ahány fő, annyi galamb, ha megfőzés után kirántod!


A galambnak igen "erős" levese van, hasonló, mint pl. a marhahúsból főzött leves.


Rengetegszer főztem, leginkább 1 pár = 2 db-ot főztem meg, a belsőséget, nyakát-szárnyát benne hagytam, a többi részét (már nyersen hosszában kettévágva) főzés után paníroztam, kirántottam.

Persze mindezt 2 főre!


Ha több embernek, de az összes húst a levesben hagyod, akkor 1 galambot számolj 2 főre!

2016. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem az itt a lényeg ,hogy hány galamb kell egy leveshez...

A kérdés inkább az ,hogy hány leves kell egy galambhoz aminek a manduláját már rég kivették nehogy a gyíkok a tortába essenek!

2016. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
22%

Na de ilyent, egy ártatlan galambot megtámadni!

..álljon körbe és kóstoljon meg egyszer hat-nyolc sasmadár a mezőn, aztán majd megtudod milyen az!

2016. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

6-os ezek szerint vega!!

Mennyivel tisztességesebb a növényeket kitépni a helyükről és megenni akár még "élő" = nyers állapotban is...vagy éppen feldarabolni, és bele a forró vízbe...

Ők is élőlények!! Nekik is fáj, csak nem tudnak elszaladni, nem tudnak sikoltozni...

2016. máj. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Galambot 2-3 hetesen vágunk, tehát csak kis csirkegalambot ami még nem repül. Az idősebbeket, szülőket mi is szeretjük mint mindenki más és soha nem bántanánk. Ezen kívül pedig az idős galambok nem jó vágásra "megenni" csak dísznek és költeni.

Tehát mi 3-4 kisgalambból szoktunk levest, mert ha több akkor túl zsíros és meghajt. Ha pedig kevesebb akkor nem elég ízletes. Egyébként pedig nagyon egészséges és erősít, nem úgy mint a többi szárnyas. Az íze pedig a fácánéval vetekszik.

2018. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!