Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen születésnapi tortát...

Milyen születésnapi tortát csináljak?

Figyelt kérdés

Igazából magamnak lesz a torta és én akarom megsütni. Most lesz szombaton a szülinapom és már évek óta én sütöm a tortát anyukámmal. De most szombaton anya dolgozik, így csak én tudom megcsinálni. Még nem nézelődtem a torták, után, kiváncsi vagyok ti mit gondoltok hogy ami finom, egyszerű, de jól néz ki.

Azt szeretném hogy a tortát könnyű legyen elkészíteni, de nagyszerű legyen...:) A rokonaim lássák, hogy milyen ügyes vagyok.. :) :)

Na, mit ajánlottok?

Köszi 22 L



2016. jún. 13. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia :) Én is magamnak készítettem a tortát idén. A sajttortát ajánlom, mert egyszerű, nagyon jól néz ki, sokféleképpen el lehet készíteni, finom krémes. Meg is sütheted, én nem tettem. Nagyon sok receptet találsz a neten. Legközelebb a banoffe pitét készítem el, mert nagyon guszta :)
2016. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Epres sajttorta:


Emeletes élvezet

Hozzávalók:

1. réteg

25 dkg darált háztartási keksz

5 dkg margarin

5 dkg porcukor

kevés tej


2. réteg

20 dkg túró

porcukor

2 dl tejszín

1 cs. vaníliás cukor


3. réteg

1 cs. Aranka málnás krémpor

3 dl tej

1 cs. vaníliás cukor


4. réteg

2 dl tejszín

5 dkg porcukor


Tetejét kirakjuk friss eperrel, mehet még rá reszelt csokoládé


A darált kekszet összegyúrom a cukorral, a margarinnal és egy kevés tejjel. Csak annyival, hogy linzertészta keménységű legyen. Egy közepes tepsibe (30 x 30-as) vagy egy nagyobb pie formába egy kevés darált kekszet szórok, hogy ne ragadjon le, és belenyomkodom a keksztésztát.


A túrót, ha nagyon darabos mixelőrúddal krémesítem, összekeverem a porcukorral, a vaníliás cukorral, majd a habbá vert tejszínnel és a kekszre simítom.


Az Aranka krémport a tejjel egy elektromos habverővel jó sokáig keverem. Minél tovább keverem, annál keményebb krém lesz belőle. Ezt a túrókrém tetejére simítom.


A tejszínt felverem a porcukorral és a vaníliás krémre kenem. A tetejére reszelt csokit szórok, és a hűtőbe teszem tálalásig.


Megjegyzés:

a tetejére tejszín helyett mindenképpen Hullalát (cukrászhab) teszek, így biztos megtartja formáját és az állagát. (Ha tejszínt használok, egy kis zselatint vagy habfixálót keverek hozzá.)


(Nem kell hozzá sütő, csak egy jó elektromos habverő. Gyorsan elkészül és nagyon finom. A túrókrém kicsit savanykás íze nagyon jól harmonizál a vaníliás krémmel.)

2016. jún. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pavlova :D Nyami


[link]

2016. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez itt Nigelláé: [link]
2016. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A rokonaim lássák, hogy milyen ügyes vagyok"

Erre hadd ne reagáljak.


Most érik mindenféle gyümölcs, talán még van eper, de málna, meggy, cseresznye biztosan, ezeket mind párosíthatod túróval, csokival is, de egy jó vaníliakrémmel (esetleg egy kis tojáslikőrrel megbolondítva) és tejszínhabbal is finom és mutatós tortát készíthetsz.

2016. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt a tortát már számtalanszor megcsináltam, elsőre bonyolultnak tűnik, de egyáltalán nem az. Egyszerűen isteni íze van, csináltam már tepsiben is, és úgy hoztam be a munkahelyre, úgy elkapkodták, hogy csak lestem. :)


Nagyon eltalált recept, de a többi is az Moha Konyha oldalon. Csak ajánlani tudom.

2016. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :) még döntésképtelen vagyok :P
2016. jún. 14. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!