Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Irnátok nekem könnyen elkészit...

Irnátok nekem könnyen elkészithető CH szegény ebédrecepteket?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy cukorbeteg vagyok.
2010. ápr. 24. 10:33
 1/3 igabcsy ***** válasza:

I vagy II-es típusú a cukorbetegséged?

Ha inzulinos vagy, akkor sokkal pontosabban kell számolnod a CH mennyiséget, mint ha gyógyszeres.

Biztosan tudod, hogy nagyon-nagyon kevés CH van a húsokban és a cukrozatlan tejtermékekeben, valamint szintén kevés CH-t tartalmaz a zöldségek nagy része.

Tehát ha pl. sajtos husit eszel, pl. Óvári sertés szeletet, akkor szénhidrát szempontjából csak a köretet kell számolni.

A főzelékekkkel kicsit más a helyzet, mert abból eleve többet eszünk meg egy adagban, plusz az még tartalmaz lisztet vagy keményítőt a sürítés miatt és még a tejfölt is.

Szénhidrát táblázatot sokat találsz a net-en.

Ha inzulinos vagy, akkor legjobb ha az alapanyagok CH tartalma alapján kiszámolod, hogy miből mennyit tettél bele az ételbe, azután osztol-szorzol és kiszámolod, hogy mennyit ehetsz meg belőle.

Én az elején úgy csináltam, hogy amikor főztem valamit, akkor felírtam, hogy az adott étel esetén hány dekagramm mennyi CH-t tartalmaz.

Legközelebb úgyis ugyanúgy főzöm, és akkor már nem kellett számolgatni.

A levesek közül CH szegény: zöldség leves, gulyás leves, minden olyan amibe nem teszel lisztet és cukrot.

Tehát kerülendőek a krémlevesek és paradicsomleves. Valamint a gyümölcsleves. De kellő odafigyeléssel természetesen ezeket is eheted.

Második fogásként bármennyit ehetsz a húsokból, és egy adag főzelék is simán belefér a normál étkezésbe.

Vigyázni kell a tésztafélékkel pl. kifőtt tészta, tarhonya, nokedli, valamint a rizzsel a és burgonyával.

Édességnek pedig legjobb ha veszel natúr joghurtot és magad édesíted gyümölcsökkel.

Temészetesen a cukorbetegek (még az inzulinosok) is ehetnek cukrozott ételeket - csak módjával és nagyon odafigyelve a mennyiségre.

Ha bármiben tudok segíteni, akkor nagyon szívesen megteszem. Bár nem én vagyok a cukorbeteg, hanem a fiam - de az étkezéséért nyilván én felelek.

2010. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pl. Rakott kel,de csak darált hús,káposzta és tejföl. Akkor ugyanez zöldbabbal,vagy még bármivel,amit szeretsz. Sok hús és zöldség,párolva sütve,fözve,nyersen,salátának,ezek tuti CH szegények.
2010. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

sziasztok! bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem volt netem. Inzulinos lettem sajnos.

Kedves 1 válaszolo! Nagyon köszönöm a válaszod! Sokat segitett!

2010. ápr. 26. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!