Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aprítógépben lehet kristálycuk...

Aprítógépben lehet kristálycukrot, mogyorót/diót darálni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
en botmixerrel szoktam az ilyent csinalni, mert az aprito gepem egy hatar sz@r. Szerintem probald ki, hogy a tied alkalmas-e ra.
2016. dec. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez az,hogy nincs aprítónk,a régi kávédarálónkat szeretném lecserélni,de azzal ugye nem lehet olajos magvakat darálni.Ezért lehet érdemesebb lenne inkább az aprító...csak jó lenne a cukrot is vinné😃
2016. dec. 11. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Cukrot még nem próbáltam, de diót, más magvakat szoktam.
2016. dec. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Cukrot simán lehet darálni kávéőrlőben. Én daráltam már benne diót is, cukorral keverve, bár ezt annyira nem szerette.:-) Háztartási boltokban, gazdaboltokban lehet kapni a hagyományos, kézi tekerős diódarálót, az elviszi a mogyorót is. Elvileg az aprítógép is el kéne, hogy vigye, csak gondosan törölgesd ki utána.
2016. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

A régi kávédaráló elbírja, csak cukorral együtt, a mákot, diót. A diót előtte klopfolóval egy zacsiban törd apróra, ui a mogyorót is.

Egyszerre keveset tegyél bele, mert ha sok neki, leéghet a motorja. mindig várj pár percet két darálás között, hogy hűljön a motor.

2016. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg olajos magvat darálok, ezt a kávédarálóm nem bírta. Multifunkcionális darálót veszek, ami direkt erre van.

Cukrot persze lehet kávédarálóban, ahogy cukorral kevert mákot is, mindig abban daráltuk gyerekkoromban, jól bírta.

A dió nehézkesen ment neki, a multifunkcionális a megfelelő kelyhével (van neki egy darálós és egy aprítós, kiteszteltem, milyen magra melyik jó) bezzeg pár másodperc alatt tökéletes munkát végez. Úgyhogy ha gyakran van szükség olajos magvak darálására, akkor érdemes lehet egy drágább, de jobb multifunkcionális darálót venni.

A kicsi aprítóm szinte semmire nem jó, abban nem próbáltam magvakat, de ki tudja? Nem hinném, hogy igazán apróra darálna, hisz nem daráló, hanem késes aprító.

2016. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Aprítógépben simán mennek az olajos magvak, évek óta azt használjuk. A cukrot nem tudom, azt nem használok.
2016. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!