Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Így meg lehet csinálni a...

Így meg lehet csinálni a sütit? Nem romlik meg?

Figyelt kérdés

Valójában ez 2 külön kérdés.

1.: a mézeskalácshoz nincsen karácsonyi kiszúróm. Már nem is tudok addig venni, a környéken nincs ilyen bolt, de ez most részletkérdés. Ha megrajzolom egy kartonra a sablont, és késsel ez alapján kivágom a formát ( ahogy pl a kezünket rajzoltuk körbe anno), sikerülhet? Érdemes megpróbálni?


2.: Ha megcsinálom a linzert, mézeskalácsot, sajtos rudat, kókuszgolyót 20.-án, max 21.-én, nem romlik meg 24.-éig? Aznap ünneplünk, akkor van együtt a család, de 21.-e után már nem akarok, max csak habosat sütni.


Köszönöm, ha segítesz!


2016. dec. 15. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A papír alapján mézeskalács kivágósat én is próbáltam de nekem nem sikerült, ráragadt a papír. Akkor inkább pohárral vágj ki simán köröket, és majd az írókával rajzolsz rá karácsonyfát, csillagot stb.

A linzer, mézeskalács sokáig eláll, viszont a sajtos rúd könnyen kiszárad letakarva is. Kókuszgolyót nem tudom.

2016. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mézeskalácsnak és a linzernek jó is ha áll egy picit.

Szerintem is jobb akkor már a pohár kiszutas, mert mire annyit kivagsz az rengeteg idő.

Kókuszgolyó az ne álljon olyan sokáig, max 4-5nap dobozban a hűtőben.

Sajtos rúd sw túl sokáig, mert kiszárad.

2016. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sajtos rudat tedd a fagyasztóba, és időben vedd ki.
2016. dec. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mézeskalácshoz inkább másféle kiszúrót használj, a papír vagy egyéb rátapad és a felszíne ronda lesz.


Az aprósüteményeket minden további nélkül meg lehet elöre csinálni, jól záródó fémdobozban hetekig eláll (eredetileg éppen ez volt a céljuk, hogy mindig egyen valami sütemény kéznél, ami jól bírja a tárolást). A sajtos szintén elvan jól lezárd dobozban, de finomabb, ha lefagyasztod, és csak fogyasztás elött szeded ki.

2016. dec. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nagyon sokáig tartana ez a körbevágós módszer.. estelg egy baráttól,szomszédtól is kérhetsz kölcsön pár kiszúró formát.de végső esetben ott a pohár..

fehérjét felversz kb 20 dkg porcukorral és azzal le is kenheted a felületét és megszórod szórócukorkával-és igy mégjobban néz ki.


a sütiket meg fémdobozba rakod és sokáig el áll

2016. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!