Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok zöldséges, húsos,...

Tudtok zöldséges, húsos, halas és párolt rizs elkészítésére receptet adni elektromos párolóedényhez? . Cinike

Figyelt kérdés
Három részes Philips elektromos párolóedényem van. Nincs azonban semmilyen tapasztalatom ennek a használatához. Kérem azokat, akiknek hasonló készülékük van, hogy írják meg, mit és hogyan készítenek?

2017. jan. 4. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván volt hozzá használati utasítás, azt olvasd el.
2017. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Nekem 3 részes, gázon-főzösöm van.

Ha felforrt benne a víz, akkor az fölé rakom azt a részt, amibe a húsokat rakom (akár hal, akár csirke, stb. előfűszerezve). Annak a tetejére a zöldségféléket, szintén fűszerezve.

Közben forgattam, kavartam őket, és villával néztem, hogy mikor lesznek készen.


Ha csak külön akarok akár krumplit, akár zöldséget úgy is jó, sokkal ízletesebb marad a kaja, ha nem főzöd, hanem csak párolod.

Viszont nálam a rizs nem puhult meg, csak a gőztől vizes maradt.


Persze, hogy az elektromost önmagában a készüléket hogyan kell kezelni, ahhoz jó lenne, ha elolvasnád a használati útmutatót, már azért is, mert akkor abban írják, hogyan kell biztonságos módon tisztítani is.

2017. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Feltöltod a tartályt vízzel. Annyit tegyél bele, amennyit a leghosszabb ideig parlando hozzavalohoz eloir. Ezt a hozzávalót tedd alulra, a legrovidebb ideig parlandot pedig legfelülre. Fuszerezni nem kell elore, majd csak ha kész, max zoldfuszert tegyél rá parolaskor, Pl halra friss kaprot. A rizst én nem szeretem benne, nagyon ragacsos lesz. Ahhoz plusz vizet kell tenni magába a rizst főző kis tálkába.

Konkrétan bármit lehet párolni, ami eszedbe jut. Zöldséget, csirkehust, halat....

2017. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást, hiányzott már! :))
2017. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Engem is érdekelne pár 5let:mi van a húsokkal?
2018. máj. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!